Trener załamany po spadku. "K****, nie wiem. Jesteśmy frajerami i musimy z tym żyć"

- Powiem krótko: przepraszamy. K****, nie wiem. Nie mam słów. Co mogę powiedzieć? - stwierdził Szymon Szydełko, trener Stali Stalowej Wola, po spadku jego ekipy do III ligi.

Stal Stalowa Wola miała szanse na utrzymanie w II lidze do ostatniej kolejki, ale potrzebowała co najmniej remisu w ostatnim spotkaniu. To się jednak nie udało, bo na własnym boisku przegrała 0:3 z Pogonią Siedlce, która przed tym spotkaniem również miała 46 pkt.

- Bardzo mi przykro, że Stal Stalowa Wola spadła z ligi. Uważam, że niezasłużenie, bo nie zdarzało się, by drużyna z 46 pkt spadała z ligi - powiedział Bartosz Tarachulski, trener Pogoni Siedlce

Zobacz wideo Lech Poznań ma przygotowanego następcę Kamila Jóźwiaka. "To będzie wzmocnienie"

"Nie było nas dzisiaj na boisku. Wiem, że te słowa są mało ważne"

- Powiem krótko: przepraszamy. K****, nie wiem. Nie mam słów. Co mogę powiedzieć? Nie było nas dzisiaj na boisku. Nie wiem, czy nas przerósł ten mecz, czy przeciwnik był tak dobry, czy my tak słabi. Wiem, że to, co powiem, nic dla nikogo nie znaczy, ale przepraszam w imieniu swoim i drużyny. Wiem, że te słowa są mało ważne. Jesteśmy frajerami i musimy z tym żyć, przyznać się do tego - powiedział Szymon Szydełko, trener Stali. Stal grała w II lidze od 2010 roku. W sezonach 2008/2009 i 2009/2010 występowała w I lidze. Na czwarty poziom rozgrywkowy spadła po raz pierwszy od 2006 roku.

Stal dołączyła tym samym do Elany Toruń, Legionovii i Gryfu Wejherowo, które już wcześniej spadły do III ligi (czwarty poziom rozgrywkowy). Drugą ligę wygrał Górnik Łęczna, który awansował wraz z Widzewem Łódź. O awans w barażach powalczą GKS Katowice, Bytovia Bytów, Resovia Rzeszów i Stal Rzeszów. 

Więcej o: