"Lewandowski był wspaniały". Legendarny Rivaldo o anulowaniu Złotej Piłki

- Część zawodników, jak na przykład Robert Lewandowski, może być jednak rozczarowana. Napastnik Bayernu był wspaniały w zespole, który zdobył ósmy z rzędu tytuł mistrza kraju, a który wciąż może przecież wygrać Ligę Mistrzów. Lewandowski był w dobrej pozycji, by rywalizować z Lionelem Messim i Cristiano Ronaldo - tak o odwołaniu Złotej Piłki wypowiedział się Rivaldo.

W poniedziałek "France Football" poinformowało, że w tym roku nie odbędzie się gala Złotej Piłki. To pierwszy raz od 1956 roku, gdy nagroda nie zostanie przyznana. - Nie można było zachować sprawiedliwości w przypadku tego honorowego tytułu, w szczególności na poziomie statystycznym, a także przygotowań, ponieważ wszyscy aspirujący do tej nagrody nie mogli rywalizować na równych, uczciwych zasadach, na co wpływ miało przerwanie sezonów wywołane pandemią koronawirusa - czytaliśmy w uzasadnieniu decyzji.

"Lewandowski był w dobrej pozycji, by rywalizować z Messim i Ronaldo"

Chociaż z decyzją nie zgadza się wielu komentatorów, dziennikarzy i ekspertów, to ich zdania nie podziela Rivaldo. - To była słuszna decyzja. To był dziwny sezon, bo wiele meczów zostało rozegranych za zamkniętymi drzwiami, a część w ogóle odwołanych, przez co ucierpieli np. zawodnicy z Ligue 1 - Brazylijczyka, który zdobył tę nagrodę w 1999 roku, cytuje "Marca".

I dodał: Część zawodników, jak na przykład Robert Lewandowski, może być jednak rozczarowana. Napastnik Bayernu był wspaniały w zespole, który zdobył ósmy z rzędu tytuł mistrza kraju, a który wciąż może przecież wygrać Ligę Mistrzów. Lewandowski był w dobrej pozycji, by rywalizować z Lionelem Messim i Cristiano Ronaldo.

- Dla Argentyńczyka i Portugalczyka to także bolesna decyzja, bo ich kariery zbliżają się do końca i kto wie, czy za rok też będą mogli zdobyć tę nagrodę. Ostatecznie uważam jednak, że odwołanie gali w tym roku to dobra i sprawiedliwa decyzja - zakończył były gracz m.in. Barcelony i reprezentacji Brazylii, z którą w 2002 roku sięgnął po mistrzostwo świata.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: