Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ponad 60 osób, w tym piłkarze, zakażeni na nocnej imprezie! Mieli pić z jednego naczynia

Piłkarze z trzech praskich klubów zakażeni koronawirusem po imprezie w jednym z czeskich klubów. Według mediów z Czech łącznie zakażonych jest 68 osób, klub nocny potwierdził zakażenia i obecność sportowców podczas wydarzenia.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez czeskie media po imprezie w Pradze, która odbyła się 11 lipca, zanotowano 68 przypadków zakażeń koronawirusem. Według czeskich mediów wirus rozprzestrzenił się przez picie z jednego naczynia. Epidemiolodzy wysłali na kwarantannę 121 osób. Klub Techtle Mechtle potwierdził na swojej stronie na Facebooku, że wśród osób zakażonych byli piłkarze oraz unihokeiści z kilku klubów sportowych. 

Zobacz wideo Co się dzieje z Widzewem? "Może doszło do zlekceważenia sytuacji"
Potwierdzamy, że 11.07.2020 roku odwiedziła nasz klub dziewczyna, która najwyraźniej miała COVID-19 i była na imprezie razem z młodymi praskimi sportowcami, którzy zostali zakażeni

- czytamy w części oświadczenia klubu. 

Piłkarze zakażeni koronawirusem, minister zdrowia Czech zabrał głos w sprawie nowych przypadków

Klubem, który potwierdził za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych liczbę zakażeń u piłkarzy, jest FK Dukla Praga. W środę wydano oświadczenie w sprawie jednego zawodnika U19. Władze klubu postanowiły wysłać na kwarantannę zarówno zespół U18, jak i U19. Pozostałymi drużynami są juniorskie zespoły Sparty Praga, Bohemians 1905 oraz unihokejowi gracze Black Angels. Żaden z wymienionych zespołów nie podał dokładnej liczby zakażeń.

- Faktem jest, że jak na jeden klub, to ogromna grupa. W zamkniętych przestrzeniach istnieje ryzyko rozprzestrzeniania się choroby. Mamy jedną zarażoną osobę, która trafiła do klubu i nagle liczba rośnie do 60 osób. To ostrzeżenie i przypomnienie o zachowaniu ostrożności podczas odwiedzania podobnych miejsc - skomentował sytuację minister zdrowia, Adam Vojtiech.

Czeski klub Techtle Mechtle poinformował, że miejsce przejdzie gruntowną dezynfekcję, a służby sanitarno-epidemiologiczne nie znalazły podstaw do jego zamknięcia. Techtle Mechtle będzie zamknięte przez najbliższe dwa dni, a następnie wznowi działalność - napisano w środę na Facebooku. 

Więcej o: