Brytyjskie media mocno o odwołaniu Złotej Piłki. "Lewandowski jednym z faworytów"

"Strzelenie ponad pół setki goli w jednym sezonie, czyniło z Lewandowskiego jednego z faworytów do wygrania nagrody, dopóki ta nie została zawieszona" - tak o polskim napastnik w kontekście Złotej Piłki pisze brytyjskie "Daily Mail".

W poniedziałek "France Football" poinformowało, że w tym roku nie odbędzie się gala Złotej Piłki. To pierwszy raz od 1956 roku, gdy nagroda nie zostanie przyznana. - Nie można było zachować sprawiedliwości w przypadku tego honorowego tytułu, w szczególności na poziomie statystycznym, a także przygotowań, ponieważ wszyscy aspirujący do tej nagrody nie mogli rywalizować na równych, uczciwych zasadach, na co wpływ miało przerwanie sezonów wywołanym pandemią koronawirusa - czytaliśmy w uzasadnieniu decyzji.

Zobacz wideo "Uderzyło mnie to, co Lewandowski zrobił z rekordem prędkości. Coś wspaniałego, zaskoczył mnie" [SEKCJA PIŁKARSKA #53]

"Lewandowski był jednym z faworytów"

Brytyjskie "Daily Mail" wskazało pięciu największych przegranych tej decyzji. Przegranych, którzy mieliby największe szanse na triumf w głosowaniu. Wśród nich są Lionel Messi, czyli zdobywca sześciu Złotych Piłek i Cristiano Ronaldo, który ma jedną taką nagrodę mniej. W piątce znaleźli się też Karim Benzema, Kevin De Bruyne oraz Robert Lewandowski.

"31-latek cieszył się niezapomnianym sezonem, w którym Bayern Monachium zdobył ósmy z rzędu tytuł mistrza Niemiec i krajowy puchar. Napastnik zdobył oszałamiające 51 goli w 43 meczach, z czego 34 bramki zdobył w Bundeslidze" - czytamy w "Daily Mail".

"Strzelenie ponad pół setki goli w jednym sezonie, czyniło z Lewandowskiego jednego z faworytów do wygrania nagrody, dopóki ta nie została zawieszona. A przecież ten sezon może być dla niego jeszcze lepszy, jeśli Bayern wygra Ligę Mistrzów. Gdyby tak się stało, to Polak miałby ogromne szanse na pierwszą taką indywidualną nagrodę".

Na razie najlepszym osiągnięciem Lewandowskiego w plebiscycie Złotej Piłki pozostaje 4. miejsce, które zajął w 2015 roku.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: