Puchar kraju zniknął z siedziby klubu! A to nie jedyna kradzież. Piłkarze sami musieli organizować transport na mecz

Z gabloty CD Aves, zdobywcy Pucharu Portugalii w 2018 roku, zniknęło trofeum. Szefostwo klubu nie wie, gdzie znajduje się puchar.

Jak informuje "Record", w znajdującym się na północy Portugalii Aves trwają poszukiwania trofeum, jakie lokalny klub wywalczył dwa lata temu. Pokonał wtedy niespodziewanie w finale Pucharu Portugalii Sporting Lizbona 2:1. Puchar trafił do klubowej gabloty, ale w ostatnich dniach zniknął. Szefowie Aves nie wiedzą, gdzie może się znajdować. Trofeum było wystawione w strefie wejściowej stadionu, podobnie jak inne wyróżnienia, które klub zdobył od początku założenia w 1930 roku. 

Zobacz wideo Piłkarz Legii obserwowany przez Jerzego Brzęczka. Może trafić do reprezentacji

Dziwna seria zniknięć w portugalskim klubie

Jakby tego było mało, kilka dni temu zniknęły także klucze do klubowego autokaru CD Aves. Z tego powodu piłkarze musieli dojeżdżać na własną rękę na wtorkowe spotkanie z Benfiką Lizbona. Zakłóciło to ich przygotowania do meczu. Część z nich udała się na stadion własnymi samochodami, a część przyszła pieszo. Może dlatego gospodarze nie będą dobrze pamiętać tego pojedynku. Przegrywali wyraźnie 0:4, a gole dla gości strzelili Rafa Silva, Pizzi i Goncalo Ramos (dwa). W tabeli ligi portugalskiej Aves jest po 33 kolejkach na ostatnim miejscu i straciło już szanse na utrzymanie. Mistrzostwo kraju zapewnił sobie zespół FC Porto.

W ostatniej serii gier Aves zagra w niedzielę na wyjeździe z Portimonense SC. Mecz odbędzie się na południu Portugalii, w Portimao, które jest oddalone od Aves o 600 km. Jeśli do tego czasu nie znajdą się klucze do autokaru, klub może być zmuszony do wyczarterowania samolotu.

Przeczytaj też:

Więcej o: