Gala Złotej Piłki odwołana! Wielki pech Lewandowskiego!

W 2020 roku nie odbędzie się gala Złotej Piłki! Tym samym ucieka wyjątkowa szansa na to trofeum Robertowi Lewandowskiemu, który był jednym z faworytów. "France Football" wydał oficjalny komunikat.

Gala Złotej Piłki po raz pierwszy w historii została odwołana! Jej pierwsza edycja miała miejsce w 1956 roku. Organizatorzy wydali komunikat, w którym poinformowali, dlaczego podjęli taką decyzję.

Zobacz wideo "Uderzyło mnie to, co Lewandowski zrobił z rekordem prędkości. Coś wspaniałego, zaskoczył mnie" [SEKCJA PIŁKARSKA #53]

Wyjaśnienia "France Football" składają się z wielu punktów:

 - Obecny rok był wyjątkowy i nie może być traktowany jako zwykły. 

 - Trofeum Złotej Piłki przekazuje wartości - takie jak przykładność, solidarność i odpowiedzialność - inne niż same osiągnięcia sportowe.

- Nie można było zachować sprawiedliwości w przypadku tego honorowego tytułu, w szczególności na poziomie statystycznym, a także przygotowań, ponieważ wszyscy aspirujący do tej nagrody nie mogli rywalizować na równych, uczciwych zasadach, na co wpływ miało przerwanie sezonów wywołanym pandemią koronawirusa. 

- Nie chcieliśmy umieszczać na liście nagród niezatartej gwiazdki, takiej jak "trofeum zdobyte w wyjątkowych okolicznościach z powodu kryzysu spowodowanego przez Covid-19".

- To pierwszy raz od 1956 roku, kiedy Złota Piłka nie zostanie przyznana. To decyzja najbardziej odpowiedzialna i logiczna. 

- Tylko dwa miesiące (styczeń i luty), z jedenastu potrzebnych do sformułowania opinii i wybrania najlepszych to zdecydowanie za mało, aby wybrać kogokolwiek, biorąc pod uwagę, że wiele meczów nie odbyło się lub odbędzie się w innych warunkach i formatach (za zamkniętymi drzwiami, pięć zmian, Europejski Final 8 LM bez rewanżów).

- Nie byłoby to warte naszej historii.

 - Wielu z naszych 220 jurorów (zarówno mężczyzn, jak i kobiet) rozsianych po całym świecie, nie mogło obserwować i śledzić dokonań piłkarzy z powodu sytuacji kryzysowej, a także innych priorytetów. 

- Historia Złotej Piłki jest zbyt cenna, aby naruszyć renomę jej dobrego imienia. W tych gorączkowych czasach zrobienie sobie przerwy od plebiscytu FF jest luksusem i nieocenioną koniecznością. Dzięki temu piłka nożna jako całość odzyska rozpęd, rozmach, pasję i emocje. Nie możemy się doczekać kolejnej gali Złotej Piłki - napisano w komunikacie wydanym przez "France Football". 

Pech Lewandowskiego. Polak był faworytem i stracił szansę na wygraną 

Faworytem plebiscytu w tej edycji był Robert Lewandowski, który imponował formą strzelecką. Jego szanse były oceniane jako 3/1. Tuż za plecami napastnika Bayernu Monachium znajdował się Leo Messi (4/1) i na trzecim Kevin De Bruyne (9/2). 

Był Le Cabaret, a teraz? Pech Lewandowskiego

W 2016 roku "Lewy" miał bardzo dobry sezon, a zabrakło go w czołowej "10" plebiscytu FF. Wówczas w mediach społecznościowych skomentował to wymownym tweetem "le cabaret".

W 2019 roku Złotą Piłkę wygrał Leo Messi przed drugim Virgilem van Dijkiem i trzecim Cristiano Ronaldo. Od 2008 roku najlepszym piłkarzem świata zostawał tylko Messi albo Cristiano Ronaldo. Jedynym wyjątkiem był 2018 rok, kiedy najlepszy był Luka Modrić.

Przeczytaj także:

Więcej o: