Radomiak zdeklasował rywala w hicie I ligi! Pierwszy baraż zagrają u siebie

Radomiak Radom pokonał w hicie 33. kolejki I ligi 3:0 (1:0) Miedź Legnica. Dzięki tej wygranej zawodnicy Dariusza Banasika są już pewni rozegrania pierwszego meczu barażowego o ekstraklasę u siebie.

Radomiak objął prowadzenie tuż przed przerwą - w 44. minucie gola zdobył Rafał Makowski. Po wznowieniu gry wciąż atakowali bramkę Miedzi i trafili do niej dwukrotnie - w 54. minucie zrobił to Dawid Abramowicz, a dziewięć minut później Patryk Mikita.

Dominacja Radomiaka i kluczowe zwycięstwo przed walką w barażach!

Zdecydowana przewaga zawodników Dariusza Banasika przyniosła im deklasację na boisku i w rezultacie meczu. Do końca spotkania utrzymał się wynik 3:0, a goście nie byli w stanie odpowiedzieć nawet jednym golem na to, co robiła drużyna z Radomia.

Dzięki zwycięstwu z Miedzią Legnica Radomiak zapewnił sobie, że pierwszy spotkanie w meczach barażowych o ekstraklasę będzie grał na własnym stadionie. Do tej pory w dorobku ma 57 punktów i zajmuje czwarte miejsce w tabeli rozgrywek. Tracą trzy punkty do trzeciej Warty Poznań, a o siedem punktów wyprzedzają będącą na siódmej pozycji Miedź Legnica, która także jest już pewna gry w barażach.