Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

W Hiszpanii planowano mecz zakażonych ze zdrowymi. Duże ognisko w regionie

W hiszpańskiej Pampelunie planowano organizację meczu pomiędzy zakażonymi na koronawirusa a zdrowymi zawodnikami. Śledztwo w sprawie spotkania wszczęła lokalna policja. W piątek ogłoszono, że w tym regionie pojawiło się 58 nowych przypadków koronawirusa.

W poniedziałek 20 lipca w Pampelunie miał się odbyć amatorski mecz między zakażonymi i niezakażonymi koronawirusem. Jak poinformował dziennik "Mundo Deportivo", lokalna policja dostała zgłoszenie o możliwym popełnieniu przestępstwa w sprawie zdrowia publicznego i natychmiast wszczęła śledztwo. Funkcjonariusze znaleźli grupy zarażonych, które spotykały się ze sobą po rozmowach w mediach społecznościowych. Jedna z nich miała zainicjować organizację meczu. 

Zobacz wideo Serie A. Sassuolo - Juventus 3:3. Interwencja Wojciecha Szczęsnego [ELEVEN SPORTS]

Mecz zakażonych z niezakażonymi zaplanowany w Hiszpanii. W prowincji ponad 50 zachorowań

W piątek poinformowano, że tylko w tym regionie Hiszpanii pojawiło się 58 nowych przypadków koronawirusa. Klub Osasuna Pampeluna grający w La Liga zamieścił na swoich profilach w mediach społecznościowych filmik z jednym zawodników proszącym o stosowanie się do standardów bezpieczeństwa. - Odpowiedzialność nas wszystkich, a w szczególności młodych osób w tym czasie jest ważniejsza niż kiedykolwiek - wskazywał piłkarz. 

Niedaleko od Pampeluny w miejscowości Mendillorri pojawiło się w ostatnim czasie dużo ognisko koronawirusa związane ze sporą aktywnością mieszkańców w życiu nocnym miasta. Przez imprezy organizowane przez młode osoby w tamtejszych klubach liczba aktywnych przypadków wzrosła wówczas do ponad 50, a według raportów tamtejszych mediów może jeszcze wzrosnąć w kolejnych dniach. 

Przeczytaj także: