Pierwszy gol Szymona Żurkowskiego we Włoszech. Co za strzał Polaka! [WIDEO]

Debiutanckiego gola w Serie B strzelił pomocnik Empoli Szymon Żurkowski. Mimo trafienia jego Empoli przegrało 2:4 z Virtusem Entella.

Była 36. minuta piątkowego meczu Empoli z Virtusem Entella, gdy ładną akcję gospodarzy precyzyjnym strzałem wykończył Szymon Żurkowski. 22-latek popisał się ładnym uderzeniem sprzed pola karnego, podwyższając prowadzenie Empoli na 2:0.

Pierwszy gol Żurkowskiego we Włoszech

Dla Żurkowskiego było to pierwsze trafienie w Serie B. Mimo gola Polaka Empoli przegrało jednak 2:4. Były zawodnik Górnika Zabrze na boisku przebywał do 65. minuty, kiedy został zmieniony przez Leo Stulaca. Gospodarze mecz kończyli w dziewiątkę, po czerwonych kartkach dla Riccardo Fiamozziego i Liama Hendersona.

Żurkowski we Włoszech przebywa od lata zeszłego roku. Pomocnik trafił z Górnika Zabrze do Fiorentiny, jednak w Serie A zagrał tylko w dwóch meczach, przebywając na boisku raptem przez 10 minut. Zimą Polak został wypożyczony do Empoli, ale tam zaczął grać dopiero po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek w Serie B Empoli zajmuje 9. miejsce w tabeli. Zespół Żurkowskiego traci dwa punkty do ósmej pozycji, która daje udział w barażach o awans do Serie A.