Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dwóch Polaków na liście najbardziej pożądanych piłkarzy. Zaskakujące nazwisko

Bartłomiej Drągowski i Kacper Kozłowski znaleźli się na liście 100 najbardziej pożądanych piłkarzy magazynu "World Soccer". Obecność tego drugiego, który jest piłkarzem Pogoni Szczecin, to spore zaskoczenie.

Magazyn "World Soccer" od lat tworzy listę najbardziej pożądanych piłkarzy na świecie, których transferów możemy się spodziewać lada chwila. Tym razem dziennikarze wyróżnili dwóch polskich piłkarzy. Obecność Bartłomieja Drągowskiego nie dziwi. Bramkarz Fiorentiny zbiera wysokie noty w Serie A. Niedawno informowano, że interesuje się nim AC Milan, który miałby zapłacić za Polaka aż 15 mln euro. Drągowski ma 22 lata i czeka wciąż na debiut w seniorskiej reprezentacji Polski. Zdaniem Tomasza Hajty, będzie następcą Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Fabiańskiego w naszej kadrze.

Zobacz wideo Popis Roberta Lewandowskiego! Maszyna do strzelania goli

Młodzi polscy piłkarze wyróżnieni

- Młody golkiper miał tylko 18 lat, gdy debiutował w Lidze Europy w zespole Jagiellonii Białystok w 2015 roku. Rok później dołączył do Fiorentiny. Kluczowy moment jego kariery to wypożyczenie do Empoli, gdzie zagrał w 14 meczach w drugiej części sezonu. Wrócił do Fiorentiny i jest pierwszym wyborem w bramce tej drużyny - napisano w komentarzu.

Drugim Polakiem wyróżnionym przez Amerykanów jest 16-letni środkowy pomocnik Kacper Kozłowski. To zawodnik Pogoni Szczecin, w której zdążył do tej pory zagrać cztery spotkania. W lutym Kozłowski uczestniczył w wypadku samochodowym i dochodzi do siebie. - Prawonożny pomocnik grał początkowo w czwartoligowych rezerwach Pogoni Szczecin, zanim w wieku 15 lat zadebiutował w pierwszym zespole. W przyszłym sezonie może być zawodnikiem podstawowego składu Pogoni - napisano w uzasadnieniu.

Przeczytaj też: