Klimala imponuje nie tylko formą fizyczną. Pierwszy gol dla Celticu! [WIDEO]

Patryk Klimala szlifuje formę przed startem nowego sezonu. W meczu sparingowym Celticu Glasgow z OGC Nice strzelił debiutancką bramkę dla szkockiego zespołu, która zapewniła remis 1:1. Były napastnik Jagiellonii Białystok w sprytny sposób wykorzystał fatalny błąd bramkarza.

Celtic Glasgow dotychczas nie miał zbyt dużego pożytku z Patryka Klimali. 101 minut i tylko dwa występy w lidze szkockiej (zakończyła przedwcześnie rozgrywki) i dwa w Pucharze Szkocji i zaledwie jedna asysta - tak prezentuje się bilans 21-letniego napastnika na Wyspach.

Napastnik w czasie przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa postanowił wzmocnić swoją sylwetkę. Podczas treningów intensywnie przykładał się do pracy, a efekty tego możemy oglądać na najnowszych zdjęciach. - Patryk ogolił głowę i wygląda jak bramkarz z dyskoteki. Pracował ciężko pod względem fizycznym, wrócił silny. Jestem tego pewien, że pokaże nam, co potrafi i odegra większą rolę w zespole. Jest w doskonałej kondycji i gotowy do rozpoczęcia sezonu - mówił niedawno Callum McGregor, klubowy kolega Klimali.

Celtic Glasgow przygotowuje się do nowego sezonu, rozgrywając mecze sparingowe. W czwartek zmierzył się z OGC Nice, które zajęło wysokie 5. miejsce w lidze francuskiej. Klimala uratował remis 1:1, zdobywając gola w 73. minucie po koszmarnym błędzie bramkarza.

Zobacz premierowego gola Klimali w barwach Celticu:

- Aż 3,5 kilograma mięśni nabrał Patryk Klimala w czasie przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. Polak wyraźnie wzmocnił sylwetkę, którą wyraźnie zaniedbał Leigh Griffiths. Przyszłość Polaka w Szkocji wygląda bardzo obiecująco nie tylko ze względu na pracę, jaką wykonał. O ile Klimala chwalony jest za poprawę sylwetki, o tyle za zaniedbanie się mocno krytykowany jest Griffiths. - Lennon rozkazał mu pracować nad sobą i nie zabrał go na zeszłotygodniowy obóz do Anglii oraz do Francji, gdzie przebywa teraz Celtic. To bardzo poważne ostrzeżenie przed nowym sezonem - powiedział David Friel, dziennikarz "The Scottish Sun", w rozmowie z Konradem Ferszterem ze Sport.pl.

Patryk Klimala przeniósł się do Celticu Glasgow z Jagiellonii Białystok w styczniowym oknie transferowym za 4 mln euro. Nowy sezon szkockiej Premiership rozpoczyna się już za dwa tygodnie. Celtic, który w poprzednich rozgrywkach zdobył dziewiąty z rzędu tytuł mistrza kraju, pierwszy mecz zagra 2 sierpnia. Rywalem zespołu Lennona będzie Hamilton. Wcześniej mistrzowie Szkocji zmierzą się w dwóch sparingach we Francji z Lyonem (sobota) oraz PSG (wtorek).