Szalony sprint sędziego w meczu ligowym! Zawstydził piłkarzy [WIDEO]

Do przedziwnej sytuacji doszło w meczu ligi szwajcarskiej pomiędzy FC Thun a Neuchatel Xamax. W 94. minucie gospodarze wyprowadzili zabójczą kontrę i strzelili bramkę na 3:0, a Urs Schnyder, arbiter prowadzący to spotkanie, popisał się nieprawdopodobnym sprintem, będąc dużo szybszym od wszystkich obrońców gości!

Gospodarze po 32 minutach prowadzili już 2:0 po golach Ridge'a Munsy'ego i Gregory'ego Karlena. W czwartej minucie doliczonego czasu drugiej połowy FC Thun wyprowadził skuteczny kontratak. Leonardo Bertone posłał prostopadłe podanie za linię obrony przeciwników do wybiegającego na wolne pole Karlena, który przypieczętował zwycięstwo gospodarzy 3:0. Sytuacja ta przeszłaby bez echa, gdyby nie zachowanie arbitra, który pokazał w końcówce spotkania niesamowitą wytrzymałość fizyczną, biegnąc na pełnym gazie.

Zobacz wideo Vuković przerwał klątwę trenerów Legii Warszawa. Czekali na to od 2015 roku [Sekcja #54]

Urs Schnyder popisał się nieprawdopodobnym 50-metrowym sprintem, zaczynając bieg przed linią środkową boiska, a kończąc go dopiero przed polem karnym Neuchatela, dzięki czemu dobrze widział całą akcję sfinalizowaną przez Karlena. Na filmie poniżej można zobaczyć, że arbiter był dużo szybszy od piłkarzy gości, którzy bardzo ślamazarnie wracali na własną połowę i nie byli w stanie zapobiec utracie gola.

Zobacz szalony sprint arbitra w meczu ligi szwajcarskiej:

Schnyder - człowiek wielu talentów

Urs Schnyder ma 34 lata i na co dzień jest nauczycielem WF-u w szkole średniej. Oprócz tego jest również wokalistą i gitarzystą w zespole "Preamp Disaster". Kapela rockowa "łączy elementy różnych stylów: "doom metalu, stoner rocka i rocka progresywnego", o czym napisał dziennikarz Simon Haering, na Twittterze.

FC Thun zajmuje 8. miejsce w ekstraklasie szwajcarskiej po 31 meczach z 29 pkt na koncie, natomiast Neuchatel Xamax zamyka tabelę, mając 23 pkt.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.