Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Maradona przeszedł metamorfozę. Legenda wzięła udział w specjalnym programie

Diego Maradona wraca do formy! Legenda futbolu straciła już 11 kilogramów, a z każdym dniem czuje się coraz lepiej. - To Diego jest architektem swojego powrotu do zdrowia - opowiada portalowi Infobae.com Leopoldo Luque, który pomaga Maradonie wrócić do optymalnej formy

Diego Armando Maradona, mistrz świata z 1986 roku, jest uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii. Była gwiazda Napoli oraz Barcelony jest także symbolem upadku. Upadku spowodowanego otyłością, depresją, a także zamiłowaniem do kokainy i hulaszczego trybu życia. Świetnie to zostało ukazane w filmie "Diego". Ale 59-latek lubi zaskakiwać, więc znowu zadziwił opinię publiczną. Tym razem jednak pozytywnie.

Zobacz wideo Napoli - Milan 2:2. Skrót spotkania [ELEVEN SPORTS]

Argentyńczyk wziął udział w programie "Maradona fitness", dzięki któremu schudł już 11 kg. Ba, może się także pochwalić faktem, że od 20 dni nie pił alkoholu. - To Diego jest architektem swojego powrotu do zdrowia. Tylko sobie zawdzięcza powrót do lepszej formy. Ani ja, ani nikt z jego bliskich za tym nie stoi, to on jest za to odpowiedzialny - mówi serwisowi infobae.com neurochirurg Leopoldo Luque, który pomaga Maradonie w powrocie do formy.

I dodaje: - Nie spodziewałem się tam szybkich rezultatów. Ćwiczy co najmniej godzinę. Trzy, a czasami pięć razy w tygodniu. Ma wielką siłę woli. Kluczem jest konsekwencja. (...) Zaczynaliśmy od tego, aby po prostu Diego więcej chodził. Później zaczęliśmy robić jogging, a po kilku dniach zaczęliśmy nawet zabawy z piłką, czy grę w tenisa. Najważniejsze jest, aby to znowu stało się jego rutyną - tłumaczy Leopoldo Luque, który zgłosił się do Gimnasia La Plata, klubu, którego trenerem jest Maradony, aby przywrócić legendę futbolu do lepszej formy.

Przeczytaj też: