Radomiak zapewnił sobie grę w barażach o ekstraklasę! Cudowna przewrotka

Radomiak Radom pokonał 2:0 Olimpię Grudziądz w meczu 31. kolejki I ligi. Dzięki temu zwycięstwu gospodarze zapewnili sobie udział w barażach o ekstraklasę. Ozdobą spotkania był gol z przewrotki Damiana Nowaka!

Radomiak pewnie pokonał Olimpię, a bohaterem spotkania był Damian Nowak. 28-letni pomocnik gospodarzy strzelił pierwszego gola i zaliczył asystę przy trafieniu Rafała Makowskiego w 73. minucie. Najwięcej będzie się jednak mówiło o niezwykłej urodzie bramki Nowaka. Ten bowiem w 10. minucie spotkania pokonał bramkarza rywali strzałem z przewrotki.

Zobacz bramkę z przewrotki dla Radomiaka:

Dla Nowaka to szósty gol w tym sezonie. Był to też jego trzeci mecz z rzędu ze zdobytą bramką. Goście z Grudziądza najlepszą sytuację mieli w 80. minucie. Strzał głową Remigiusza Szywcza obronił jednak Cezary Miszta.

Radomiak pewny gry w barażach

Dzięki temu zwycięstwu Radomiak zapewnił sobie już udział w barażach o grę w przyszłym sezonie w ekstraklasie. Zespół z Radomia jest na czwartym miejscu w tabeli. W barażach zagrają zespoły z miejsc trzy - sześć. Nad siódmą Puszczą Niepołomice Radomiak ma 10 punktów przewagi a do końca sezonu pozostały już tylko trzy kolejki. Olimpia jest na 15. miejscu i walczy o utrzymanie w I lidze. Ma 38 punktów, tyle samo co zajmujące 16. miejsce Zagłębie Sosnowiec. Z 18-osobowej I ligi spadają w tym sezonie trzy ekipy.