Piast grał przez pół meczu w osłabieniu, ale wygrał! Zbliżył się do wicemistrzostwa

Piast Gliwice pokonał 2:0 Jagiellonię Białystok w meczu 35. kolejki ekstraklasy. Dzięki temu zwycięstwu gospodarze awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Spotkanie w Gliwicach rozpoczęło się fantastycznie dla gospodarzy. Już w 12. minucie na 1:0 gola strzelił Piotr Parzyszek. Minęły tylko dwie minuty i na 2:0 podwyższył Jorge Felix. Piłkarze Jagiellonii byli zaskoczeni takim obrotem sprawy. Ich szansą mogła być czerwona kartka, jaką zobaczył Sebastian Milewski. Pomocnik Piasta w 33. minucie dostał pierwszą żółtą kartkę, a w 45. minucie drugą i musiał zejść z boiska.

Piast wiceliderem

Po przerwie goście próbowali wykorzystać przewagę jednego zawodnika, ale nie zdołali strzelić nawet kontaktowego gola. Piast pokonał Jagiellonię 2:0, dzięki czemu awansował na drugie miejsce w tabeli ekstraklasy. Ma 60 punktów i o trzy "oczka" wyprzedza trzeciego Lecha Poznań, który swoje spotkanie z Lechią Gdańsk rozpocznie o 17:30. Piast traci osiem punktów do Legii Warszawa, która po wczorajszej wygranej nad Cracovią 2:0 zapewniła sobie już tytuł mistrza Polski.