Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zasłużony klub wyrzucony z ligi! Jest na skraju bankructwa

Karpaty Lwów zostały wyrzucone z ukraińskiej ekstraklasy. Powodem takiej decyzji jest niestawienie się drużyny na meczach ligowych bez podania konkretnych, ważnych powodów.

W 2010 roku Karpaty Lwów po wyeliminowaniu Galatasaray Stambuł awansowały pierwszy raz w historii (i jak dotąd jedyny) do fazy grupowej Ligi Europy. Dziesięć lat później klub z zachodniej Ukrainy ma wielomilionowe długi i jest na skraju bankructwa. Od momentu wznowienia rozgrywek ligowych na Ukrainie pod koniec maja, Karpaty nie zagrały ani jednego meczu. Spotkania z m.in. Mariupolem, Olimpią Donieck i SK Dnipro zostały przełożone.

Zobacz wideo Genoa - Napoli 1:2. Skrót meczu [Eleven Sports]

Karpaty Lwów wyrzucone z ligi

W czwartek Ukraińska Federacja Piłkarska (UAF) podjęła decyzję o wykluczeniu Karpat z ligi. W oficjalnym komunikacie czytamy, że jej powodem jest niestawienie się drużyny na mecz z Mariupolem, które miały odbyć się 1 i 4 lipca. Oba spotkania zostały rozstrzygnięte walkowerami.

Na razie nie wiadomo, czy Karpaty odwołają się od tej decyzji. Wiadomo jednak, że w takim przypadku klub musiałby przekonywać federację, że zespół nie stawił się na meczu z konkretnych, ważnych powodów.

Karpaty i tak miały niewielkie szanse na utrzymanie. Zespół był na ostatnim miejscu w grupie spadkowej z 15 punktami. Do bezpiecznej, przedostatniej pozycji tracił aż 13 punktów.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .