Tomasz Kędziora z Pucharem Ukrainy! Reprezentant Polski wykorzystał rzut karny

Reprezentant Polski, Tomasz Kędziora zdobył Puchar Ukrainy. Piłkarz wraz z Dynamem Kijów pokonał po serii rzutów karnych 8:7 Worskłą Połtawa.

To pierwsze zwycięstwo w finale Pucharu Ukrainy dla Kędziory, który w dwóch poprzednich sezonach wraz z Dynamem przegrywał z Szachtarem Donieck. Tegoroczny tytuł to dwunasty krajowy puchar dla Dynama w historii klubu.

Kędziora z Pucharem Ukrainy! Udało mu się za trzecim razem!

Polak był na boisku przez pełne 120 minut spotkania, które zakończyło się wynikiem 1:1. Prowadzenie dzięki bramce Rusłan Stepaniuka w 11. minucie objęła Worksła, ale siedemnaście minut później do wyrównania doprowadził Benjamin Verbić. W serii rzutów karnych Kędziora strzelał w trzeciej kolejce i się nie pomylił. Nie trafiali natomiast Witalij Mykołenko z Dynama i dwóch zawodników Worksły - Wadim Sapaj i Wołodimir Baenko, przez co triumfowali piłkarze ze stolicy Ukrainy.

Kędziora gra dla Dynama Kijów od lipca 2017 roku, gdy przeszedł tam z Lecha Poznań za kwotę 1,5 miliona euro. 26-latek w tym sezonie ligi ukraińskiej zagrał w siedemnastu meczach i zaliczył dwie asysty. Debiutował w reprezentacji Polski w listopadzie 2017 roku przeciwko Meksykowi w meczu towarzyskim. Od tej pory zagrał w kadrze szesnaście spotkań.