16 przypadków koronawirusa w jednym klubie. Nowe ognisko w Bułgarii

Nowe ognisko koronawirusa w bułgarskim klubie. Czerno More Warna poinformował o 16 przypadkach zakażeń. Jak informuje "WP SportoweFakty", ministerstwo zdrowia rozważa zamknięcie obiektów sportowych.

Władze klubu Czerno More Warna zleciło przebadanie personelu klubowego po tym, jak dotarła do nich informacja o zakażeniu jednego z piłkarzy Tsarsko Selo, ostatnich przeciwników drużyny. Wyniki wskazały szesnaście zachorowań, w tym dziewięć wśród piłkarzy. Jak informuje "WP SportoweFakty" władze klubu wysłały wszystkich piłkarzy na kwarantannę. O całej informacji poinformowano władze bułgarskiego związku piłki nożnej

Zobacz wideo Zaskakująca porażka pod koniec sezonu. Milan - Juventus 4:2. Skrót meczu [Eleven Sports]

Bułgaria walczy z pandemią koronawirusa. Kolejne przypadki potwierdzone

Poza Czerno More Warna, także w Tsarsko Selo pojawiły się trzy dodatkowe osoby, których testy wskazały wyniki pozytywne. Jak informuje dziennikarz „The Guardian”, Metodi Szumanow, federacja nie przerwie rozgrywek, dlatego kluby będą musiały powołać juniorów.

Władze Bułgarii zdejmuje kolejne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, jednak wciąż zachowuje podstawowe środki ostrożności. Kibice na stadionach mają obowiązek zachowania dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. 

- Teraz kibice muszą mieć między sobą jedno puste krzesełko. Ale nie zawsze o tym pamiętają – powiedział „WP SportoweFakty” Metodi Szumanow, bułgarski dziennikarz i korespondent "The Guardian"

Czerno More Warna jest drugim, po Valencii, klubem w Europie pod względem ilości zakażeń. Łącznie w Bułgarii wykryto blisko sześć tysięcy zakażeń, z czego śmierć poniosło 250 osób. Władze kraju od połowy czerwca notują wzrost zachorowań. 

Więcej o: