Pep Guardiola wyraził życzenie ws. Lionela Messiego

Pep Guardiola przerwał milczenie i skomentował spekulacje transferowe dotyczące Lionela Messiego. Trener Manchesteru City zdradził, czego życzy Argentyńczykowi.

Spekulacje transferowe, z Lionelem Messim w roli głównej, dotyczą głównie jego przenosin do zespołów Paris Saint-Germain czy Manchesteru City. Pep Guardiola, choć niezbyt konkretnie, postanowił skomentować możliwą przyszłość zawodową Argentyńczyka. - Nie zamierzam wypowiadać się na ten temat, dopóki sezon się nie skończy. Moim życzeniem jest, aby Messi pozostał w FC Barcelonie - powiedział Pep Guardiola

Zobacz wideo Trwa odmrażanie piłki nożnej. "Jesteśmy najbezpieczniejszym zawodem na świecie"

Pep Guardiola z prywatnym życzeniem, Josep Bartomeu opowiedział o rozmowach

Kilka dni temu na temat odejścia Argentyńczyka z FC Barcelony wypowiedział się sam prezydent Blaugrany Josep Bartomeu. - Messi wielokrotnie przyznał, że chce zakończyć karierę w FC Barcelonie. Nie będę się zagłębiał w to, o czym informują media. Negocjujemy z wieloma zawodnikami, a Messi powiedział nam, że chce zostać. Jestem pewny, że będziemy się cieszyć jego grą przez długi czas - skomentował. 

O możliwym odejściu Leo Messiego z FC Barcelony zaczęto rozmawiać, gdy Argentyńczyk przerwał rozmowy negocjacyjne z władzami klubu. Aktualna umowa piłkarza obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Zdaniem hiszpańskich mediów brak porozumienia spowodowany jest polityką prowadzoną przez władze klubu.

Leo Messi w obecnym sezonie rozegrał 38 meczów, w których strzelił 27 goli oraz zanotował 24 asysty. Argentyńczyk jest aktualnym liderem klasyfikacji strzelców oraz asystujących w La Liga. Swój dorobek bramkowy będzie mógł powiększyć w środowym meczu (08.07) z Espanyolem.  

Więcej o: