Dawid Janczyk może trafić do nowego klubu. "Mieszkanie i pomoc psychologa"

Jak informuje "Dziennik Wschodni", Dawid Janczyk może trafić do Chełmianki Chełm. Piłkarz jest od czerwca wolnym zawodnikiem.

Dawid Janczyk mógł zrobić wielką karierę. Błyszczał na mistrzostwach świata do lat 20, za cztery mln euro przeniósł się z Legii Warszawa do CSKA Moskwa. Niestety złe towarzystwo i wiele złych wyborów sprawiło, że Janczyk przed piłką nożną zaczął mieć inne priorytety, o czym w swoim tekście z cyklu "Tydzień z..." pisał niedawno Bartłomiej Kubiak.

Zobacz wideo Janczyk: Moje życie pokazuje, że na pewno nie jestem wzorem do naśladowania

Dawid Janczyk dostanie kolejną szansę?

Problemy alkoholowe sprawiły, że Janczyk nie rozwinął się. W ostatnich miesiącach próbuje odbudować swoją karierę piłkarską w niższych ligach. Jak informuje "Dziennik Wschodni", 32-latek może trafić do Chełmianki Chełm. - Obie strony sporo już rozmawiały, ale nie wiadomo, czy uda się dojść do porozumienia. Ponoć biało-zieloni szykowali już dla zawodnika mieszkanie, a także pomoc psychologa - czytamy w artykule.

Janczyk od czerwca jest wolnym zawodnikiem. Wtedy to zakończył współpracę z MKS-em Ciechanów. - Dawid Janczyk oraz Mohamed Amine Tayachi nie są już zawodnikami MKS Ciechanów. Dawid... Szkoda. Mamy nadzieję, że dana kolejna (?) szansa zostanie w 100% wykorzystana. Powodzenia" - czytamy na oficjalnym profilu kibiców MKS Ciechanów na Facebooku, do którego napastnik dołączył w lutym tego roku.

Janczyk w licznych wywiadach przyznaje, że ma problemy, które utrudniają mu powrót do futbolu. - Nawet nie chcę o tym myśleć, ile przebalowałem pieniędzy - mówił 32-latek. Na łamach rosyjskiego portalu Sport-express.ru. dodał, że ma kłopoty rodzinne. - Nie mogę wejść do domu. Żona żąda ode mnie pół miliona euro. 

Przeczytaj też:

Więcej o: