Wyższy poziom ośmieszenia rywali. Co za wykończenie akcji! [WIDEO]

Witalij Lisakowicz jest autorem jednej z najpiękniejszych bramek ostatnich dni. Piłkarz białoruskiego Szachciora Soligorsk w efektowny sposób wykończył kontrę swojej drużyny!

Była 57. minuta meczu Tarpieda Biełaz - Szachcior Soligorsk, gdy goście przeprowadzili szybką kontrę. Na wolną pozycję po prostopadłym podaniu wyszedł napastnik Witalij Lisakowicz. Po przejęciu piłki minął bramkarza gospodarzy, następnie oszukał dwóch obrońców i "podcinką" z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. 22-letni napastnik popisał się niezwykle efektownym wykończeniem akcji!

Strzelił pięknego gola, jego drużyna jest liderem

Dzięki temu trafieniu goście podwyższyli na 2:0. W 83. minucie było już 3:0, bo drugiego gola strzelił Lisakowicz. Dwie minuty później na 4:0 trafił Dzmitry Padstrelaw. Honorowe trafienie dla gospodarzy to zasługa Kirilla Premudrowa (78. minuta). Po zwycięstwie 4:1 goście z Soligorska są na prowadzeniu w tabeli białoruskiej ekstraklasy. Po 16 kolejkach mają na koncie 30 punktów - tyle samo co wicelider BATE Borysow. Tarpieda jest na szóstym miejscu z 26 punktami.

Liga białoruska to jedna z nielicznych lig na świecie (jedyna w Europie), która nie przerwała rozgrywek podczas pandemii koronawirusa. W maju powodu zakażenia wśród piłkarzy przełożone zostały dwa mecze.