Andrzej Duda obiecał odbudowę kolejnego stadionu w Polsce! Wcześniej walczył o to Dworczyk

Prezydent Andrzej Duda, podczas spotkania w Szczawnie-Zdroju zapowiedział odbudowę stadionu Górnika Wałbrzych. Wcześniej szef KPRM Michał Dworczyk zaapelował do prezydenta Wałbrzycha, aby część ze środków z tzw. tarczy antykryzysowej przeznaczył na remont obiektu, a minister sportu pokryje brakującą kwotę.

Kilka dni temu podczas konferencji prasowej w Wałbrzychu szef KPRM Michał Dworczyk zaapelował do prezydenta Wałbrzycha, aby przeznaczył część środków z tzw. tarczy antykryzysowej na remont stadionu Górnika Wałbrzych. Gdyby się zdecydował na taki ruch, ministerstwo sportu pokryłoby brakującą kwotę, aby odnowić stadion klubu, grającego aktualnie w klasie A.

Zobacz wideo Serie A. SPAL - Milan. 2:2. Niesamowity gol Floccariego [ELEVEN SPORTS]

Tak wynika z ustaleń po wizycie minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk w Wałbrzychu. - Efektem rozmów pani minister z działaczami sportowymi i samorządowcami z Wałbrzycha jest deklaracja, że jeśli Wałbrzych podejmie decyzję o przekazaniu części środków na remont stadionu, to minister sportu przekaże pozostałą część potrzebną do tego, aby ten obiekt został przywrócony do użytkowania, aby zostały przywrócone jego funkcje sportowe - powiedział szef KPRM, cytowany przez TVP3 Wrocław.

Podczas spotkania Andrzeja Dudy w Szczawnie-Zdroju, prezydent podkreślił, że stadion Górnika Wałbrzych zostanie odbudowany. - W Wałbrzychu jest wielka ambicja, by odbudować stadion Górnika Wałbrzych. Doskonale z mojej młodości znam czasy, gdy Górnik grał w pierwszej lidze. Nadszedł czas, by to miasto miało swoją drużynę, która może rywalizować z najlepszymi - podkreślił Duda.

Górnik Wałbrzych w przeszłości występował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jego największym osiągnięciem jest 6. miejsce w sezonie 1983/1984. Dwukrotnie grał w półfinale Pucharu Polski. W ostatnich latach klub występował najwyżej na poziomie II ligi, z której spadł w sezonie 2014/2015. Od tamtej pory rozpoczęły się problemy drużyny, które zakończyły się przed rokiem wycofaniem zespołu z IV ligi. Aktualnie Górnik gra w klasie A.

To nie pierwszy obiekt sportowy, którego remont lub odbudowa został obiecany przez obecny rząd. Wcześniej zadeklarowana została odbudowa stadionu Skry w Warszawie, który będzie służył lekkoatletom. Z kolei ministerstwo sportu zobowiązało się także do odnowienia stadionu Okęcia Warszawa, zalanego wodą przez straż pożarną po ulewnych opadach deszczu w stolicy.

Przeczytaj także:

Więcej o: