Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Czterech piłkarzy z podejrzeniem zakażenia koronawirusem! Polski klub przekłada mecz

W sobotę miał odbyć się mecz okręgowego Pucharu Polski między Bronią Radom a Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Miał, bo zespół z Radomia wystąpił z prośbą o jego przełożenie z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem u czterech piłkarzy.

Na 4 lipca zaplanowano mecz okręgowego Pucharu Polski między Bronią Radom a Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Zaplanowano, bo został przełożony na 9 lipca, na wniosek zespołu z Radomia, który poinformował Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, że u czterech piłkarzy zespołu, a także kierownika i masażysty podejrzewa się zakażenie koronawirusem. Dotychczas jeszcze nie zdarzyło się w Polsce, aby mecz został przełożony z powodu podejrzenia zakażenia.

Zobacz wideo Serie A. SPAL - Milan. 2:2. Niesamowity gol Floccariego [ELEVEN SPORTS]

 - "Czterech zawodników naszego klubu, a także dwóch przedstawicieli sztabu mogło mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, stąd zostali oni odesłani na badania i przymusową kwarantannę. W środę będą wyniki badań i jeśli wszyscy będą zdrowi, mecz odbędzie się w czwartek!" - poinformował klub na oficjalnej stronie internetowej.

MZPN o całej sytuacji poinformował Pogoń Grodzisk Mazowiecki, przesyłając oficjalny komunikat, który klub opublikował w mediach społecznościowych. - "Zobowiązuje się RKS Broń 1926 Radom do niezwłocznego poinformowania Związku o wynikach testów. Ponadto informujemy, iż w przypadku pozytywnych wyników testów na COVID-19, a co za tym idzie koniecznością rozszerzenia kwarantanny na pozostałych zawodników Broni Radom, mecz Pucharu Polski Broń Radom – Pogoń Grodzisk Maz. zostanie zweryfikowany jako walkower na korzyść GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki" - przekazał wojewódzki związek.

Przeczytaj także:

Więcej o: