Zgrzyt w Hiszpanii. Iker Casillas pominięty. "Przepraszam, jeśli zrobiłem coś złego"

- Przepraszam, jeśli zrobiłem drużynie coś złego - napisał ironicznie Iker Casillas. Hiszpański bramkarz odniósł się w ten sposób do materiału wideo opublikowanego przez hiszpański związek piłki nożnej.

1 lipca 2012 roku reprezentacja Hiszpanii zdobyła mistrzostwo Europy w piłce nożnej, kompletując w ten sposób tryplet składający się z dwóch wygranych Euro i jednego wygranego mundialu. Z tej okazji w środę 1 lipca hiszpański związek piłki nożnej opublikował na Twitterze wspominkowy materiał wideo. Wymienił w nich niemal wszystkich zawodników, którzy 8 lat temu podbili piłkarską Europę. Niemal, bo pominięty został Iker Casillas.

Zobacz wideo Niesamowita przemiana Krzysztofa Piątka. "Absolutny popis. Nie znaliśmy go z tej strony" [SEKCJA PIŁKARSKA #53]

Iker Casillas pominięty na pamiątkowym filmiku. "Przepraszam, jeśli zrobiłem coś złego"

Oficjalne powody pominięcia Casillasa w materiale wideo nie są znane. Nieoficjalnie wiadomo jednak, dlaczego tak się stało. Były kapitan hiszpańskiej kadry był bowiem kontrkandydatem Luisa Rubialesa w walce o posadę prezesa RFEF (hiszpański związek piłki nożnej). Ostatecznie wybory wygrał Rubiales, który nie darzy Casillasa sympatią. I właśnie dlatego Casillas zamieścił na Twitterze dość ironiczny komentarz. - Przepraszam, jeśli zrobiłem drużynie coś złego. Nigdy was nie zapomnę, zawsze będziemy zespołem" - napisał zawodnik występujący ostatnio w FC Porto.

Casillas reprezentacyjną karierę zakończył po Euro 2016. W hiszpańskiej kadrze rozegrał łącznie 167 spotkań.

Przeczytaj także:

Więcej o: