Kolejny gol polskiego piłkarza! Petarda "przełamała ręce" bramkarzowi [WIDEO]

Drugą bramkę w obecnym sezonie kazachskiej ekstraklasy zdobył Konrad Wrzesiński. Tym razem Polak wpisał się na listę strzelców w meczu przeciwko Żetysu Tałdykorgan.

Była 56. minuta meczu Kairatu Ałmaty z Żetysu Tałdykorgan, gdy drugiego gola dla gospodarzy strzelił Konrad Wrzesiński. Polak otrzymał prostopadłe podanie i płaskim strzałem w dalszy róg bramkarza pomógł swojej drużynie w wygranej 3:0.

Dla Kairatu, w którym 90 minut rozegrał też Jacek Góralski, był to dopiero pierwszy mecz po wznowieniu rozgrywek po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. We wcześniejszych trzech spotkaniach, które odbyły się jeszcze w marcu, Kairat odniósł dwa zwycięstwa i poniósł jedną porażkę.

Dla Wrzesińskiego gola w meczu z Żetysu Tałdykorgan był drugim w obecnym sezonie (w Kazachstanie liga rozgrywana jest systemem wiosna-jesień). Polak na swoim koncie ma też jedną asystę.

Wrzesiński w Kairacie gra od 2019 roku. Wcześniej występował m.in. w Zagłębiu Sosnowiec, Pogoni Siedlce, Widzewie Łódź, Motorze Lublin i Polonii Warszawa. Po czterech kolejkach kazachskiej ekstraklasy Kairat prowadzi w tabeli z 9 punktami na koncie i dwoma "oczkami" przewagi na FC Astaną, która ma jedno spotkanie rozegrane mniej.