Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Boniek idzie w zaparte. Opublikował kolejny wpis ws. wyborów. "Fakty"

- Przytaczanie faktów nie powinno nikogo denerwować..... prawda? - napisał na Twitterze Zbigniew Boniek. Prezes PZPN skomentował w ten sposób podział głosów w wyborach prezydenckich ze względu na grupy społeczne, wykształcenie i wiek. Najwięcej głosów obecny prezydent otrzymał od osób powyżej 60. roku życia, a także od osób z podstawowym wykształceniem.

- Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludźmi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem. To chyba trochę dziwne, w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska - napisał we wtorek na Twitterze Zbigniew Boniek. Prezes PZPN odniósł się tym samym do struktury wyborców Andrzeja Dudy, który wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich, uzyskując przy tym 43,5 proc. głosów.

Zobacz wideo Niesamowita przemiana Krzysztofa Piątka. "Absolutny popis. Nie znaliśmy go z tej strony" [SEKCJA PIŁKARSKA #53]

Boniek wywołał burzę. "Przytaczanie faktów nie powinno nikogo denerwować"

Wpis Bońka wywołał burzę w mediach społecznościowych. Prezesa PZPN skrytykowało wiele osób, szczególnie pochodzących z wymienionych w jego wpisie środowisk. Kilka godzin później Boniek postanowił więc dodać kolejny wpis, tym razem zamieszczając już wyniki badań, pokazujące podział wyborców na grupy związane z pochodzeniem, wiekiem i wykształceniem. 

We wpisie widzimy screen artykułu z portalu 02.pl, w którym czytamy, że "największe poparcie obecny prezydent miał w grupie wiekowej 60+, w której zagłosowało na niego aż 58,7 proc. osób". Wyborcy z grupy wiekowej 18-29 lat nie umieścili Dudy nawet na podium, gdzie wyprzedzili go Rafał Trzaskowski, Szymon Hołownia i Krzysztof Bosak. Wiele mówią także wyniki głosowania ze względu na poziom wykształcenia - Duda największe poparcie zyskał wśród osób z podstawowym wykształceniem (wyniosło ono niemal 70 proc.). 

Dane, które przytoczył Boniek, pochodzą z sondażu exit poll IPSOS dla TVN, TVP i Polsatu: głosowanie według wykształcenia i głosowanie według wieku.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 12 lipca.

Przeczytaj także: