Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ministerstwo pokryje 80 proc. strat. "Uruchomili motopompy i dolewali nam wodę"

Minister sportu i turystyki Danuta Dmowska-Andrzejuk zadeklarowała pomoc dla Okęcia Warszawa. Po niedawnych intensywnych opadach deszczu w stolicy, na stadion drużyny przepompowano wodę gromadzącą się na ulicy. Spowodowało to spore straty, a 80 procent z nich ma pokryć ministerstwo.

Nawałnica, która przeszła nad Warszawą w poprzedni poniedziałek wywołała ogromne szkody. Całkowicie zalana została ulica Radarowa. Dzwoniła kobieta, która miała problemy z dojściem do domu. W tym czasie na przyległym do ulicy boisku Okęcia stały już kałuże. Pierwsi na miejscu pojawili się zawodowi strażacy, którzy jednak nie widzieli zagrożenia i nie podjęli działań. Po nich na Radarową przyjechali strażacy-ochotnicy. - Nagle zobaczyliśmy, że uruchomili dwie motopompy i dolewają nam wodę, która stała na ulicy Radarowej, bo studzienki tam nie odbierały. Teraz nie dość, że mamy kompletnie zalane oba boiska, to jeszcze klubowy budynek i tunel - powiedział Sport.pl prezes Stanisław Gajlewicz w poprzedni poniedziałek w tekście Dawida Szymczaka.

Zobacz wideo Wolfsburg - Bayern Monachium 0:4. Robert Lewandowski na 0:3 [ELEVEN SPORTS]

- Tunel i budynek podtopione. Niedawno wydaliśmy dużo pieniędzy na renowację boiska i remont budynku. Cała praca na nic - opowiadał zrezygnowany prezes Okęcie Warszawa.

Prezes Okęcia spotkał się z ministrem sportu. Warszawski klub dostanie pomoc finansową

Stanisław Gajlewicz przyznał, że straty związane naprawą boiska zalanego przez strażaków wynoszą około 12 tys. złotych. Świeżo upieczony beniaminek IV ligi apelował o wsparcie i się go doczekał.

Minister Sportu i Turystyki Danuta Dmowska-Andrzejuk zadeklarowała pomoc. Ministerstwo udzieli ekipie Okęcia Warszawa wsparcia finansowego, pokrywając 80 proc. kosztów remontu stadionu przy ul. Radarowej.

Pomyślne wieści przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych prezes klubu, Stanisław Gajlewicz, który spotkał się z szefową resortu sportu. - Pani Minister Danuta Dmowska konkretnie i konsekwentnie o pomocy dla Okęcie Warszawa. 80 procent wsparcia do remontu boiska treningowego. Fantastycznie - napisał Gajlewicz.

- Czy 20% dołoży Warszawa Włochy lub Warszawa? Czy da się zrobić coś dla sportu w Warszawie ponad podziałami? Pani Renata Kaznowska? - zakończył swój wpis na Twitterze prezes Okęcia Warszawa.

Na razie władze stolicy nie odniosły się do tej prośby. 12 tys. złotych wystarczy tylko do tego, aby odremontować boisko. Koszt całkowitego doprowadzenia boiska do używalności będzie znacznie większy. Mówi się, że może to być kwota aż pięć razy wyższa.

Przeczytaj także: