121 meczów w kadrze, 62 gole. Radhi zmarł przez koronawirusa. "Żarliwa gwiazda kibiców"

Z powodu komplikacji po zakażeniu koronawirusem zmarł były piłkarz, Ahmed Radhi - podało tamtejsze ministerstwo zdrowia. 56-latek był legendą irackiego futbolu.

W ubiegłym tygodniu był hospitalizowany w Bagdadzie po uzyskaniu pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa, ale w czwartek poprawił się jego stan i został wypisany ze szpitala. Zaledwie kilka godzin później został ponownie przyjęty na oddział. Zmarł w niedzielę.

Zobacz wideo Popis Roberta Lewandowskiego! Maszyna do strzelania goli [ELEVEN SPORTS]

Zmarła iracka legenda futbolu

- Z wielkim smutkiem opłakujemy naszego dożywotniego towarzysza, żarliwą gwiazdę kibiców, niezrównanego sportowca i syna Iraku Ahmeda Radhi - powiedział nowy minister sportu Iraku Adnan Darjal, były piłkarz. Dyrektor Jordańskiego Związku Piłki Nożnej Ali Al-Hussein powiedział, że świat stracił "gwiazdę sportu, z której jesteśmy dumni".

Jego uderzenie przeciwko Belgii na mistrzostwach świata w 1986 roku pozostaje jedyną bramką jego kraju zdobytą w turnieju finałowym. W 1988 roku został wybrany azjatyckim graczem roku. Jest jedynym Irakijczykiem, któremu przyznano ten zaszczyt.

Urodzony w Bagdadzie Radhi jako zawodnik reprezentacji Iraku był częścią drużyny, która zdobyła złoto na Igrzyskach Azjatyckich w 1982 roku, a następnie w Pucharze Zatoki Perskiej w 1984 i 1988 roku. Radhi grał we wszystkich trzech meczach Iraku na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu w 1988 roku, strzelając bramki przeciwko Zambii i Gwatemali. Były napastnik strzelił 62 gole w 121 występach dla swojej drużyny narodowej, zanim przeszedł na emeryturę 1997 roku. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA