Były reprezentant Polski zakończył karierę! "Czas oddać piłce to, czego mnie nauczyła"

Były reprezentant Polski, Damien Perquis zakończył piłkarską karierę. Zawodnik grał m.in. w Realu Betis, Saint-Etienne czy Nottingham Forest. O swojej decyzji poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Czas oddać piłce to, czego mnie nauczyła - napisał w komunikacie.

- Chciałem podziękować wszystkim kibicom, a także drużynom, w których grałem - napisał w pożegnaniu zamieszczonym na swoim Twitterze Damien Perquis. - Futbol pozwolił mi doświadczyć także nowych kultur i krajów. Federacjom polskiej i francuskiej dziękuję, że dzięki nim mogłem się cieszyć piłką na bardzo wysokim poziomie - wskazywał.

Zobacz wideo Dariusz Mioduski tłumaczy, jak będzie budowana Legia Warszawa [SEKCJA PIŁKARSKA #50]

Damien Perquis kończy karierę. Zagrał czternaście spotkań w reprezentacji Polski

Obrońca zaznaczył, że zamierza pozostać blisko sportu. - Nigdy nie oddalę się od boiska. - Czas oddać piłce to, czego mnie nauczyła - wskazał. Perquis grał w reprezentacji Polski w latach 2011-2013. Był powołany na mistrzostwa Europy w Polsce i Ukrainie w 2012 roku i wystąpił na nich we wszystkich spotkaniach - z Grecją, Rosją i Czechami. W kadrze zagrał łącznie w czternastu meczach i zdobył jednego gola.

W trakcie swojej kariery Perquis był zawodnikiem Realu Betis, Saint-Etienne czy Nottingham Forest. Ostatni rok spędził w barwach francuskiego GFC Ajaccio, grającego w trzeciej lidze. W klubie grał od lipca 2019 roku. 

Przeczytaj także:

Więcej o: