Kolejna strata punktów Widzewa Łódź. Wraca koszmar poprzedniego sezonu?

Widzew Łódź zremisował bezbramkowo ze Stalą Rzeszów w meczu 24. kolejki II ligi. Tym samym łodzianie mogą stracić przewagę, którą posiadali przed aktualną serią gier nad GKS-em Katowice.

Sytuacja w tabeli II ligi wyglądała dla Widzewa Łódź wręcz idealnie. Trzy punkty przewagi nad GKS-em Katowice, pięć nad Górnikiem Łęczna, który przegrał niespodziewanie ze Stalą Stalowa Wola, znajdującą się w strefie spadkowej. Łodzianie jednak nie pokazali w meczu ze Stalą Rzeszów nic, co wskazywałoby na fakt, że są w najlepszej pozycji do uzyskania bezpośredniego awansu do I ligi.

Zobacz wideo Zawodnicy będą mniej zarabiać? "W Polsce wielu piłkarzy ma eldorado"

Widzew od początku spotkania oddał inicjatywę rywalom, stwarzając tylko jedną dobrą okazję na zdobycie bramki przed przerwą. Piłka po strzale Tanżyny poszybowała jednak nad poprzeczką. Po przerwie obydwa zespoły atakowały jeszcze odważniej, jednak żadna z akcji nie zakończyła się pokonaniem bramkarza rywali. Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Tym samym przypomina się koszmar fanów Widzewa z ubiegłego sezonu. Łódzki zespół także znajdował się w doskonałej sytuacji, aby wywalczyć bezpośredni awans do I ligi. Łodzianie wygrali jednak jedynie dwa mecze z ostatnich dziewiętnastu, przez co zakończyli rozgrywki dopiero na 5. miejscu.

Przeczytaj także:

Więcej o: