Żonie brazylijskiej gwiazdy grożono śmiercią, bo "wyszła za czarnoskórego"

Jekaterina Dorożko, żona Luiza Adriano zamieściła na swoim Instagramie poruszający wpis wspierający protestujących w sprawie George'a Floyda. Rosjanka wspomina tam o reakcji środowiska na to, że poślubiła czarnoskórego mężczyznę. - Życzyli śmierci mi i mojej rodzinie - ujawniła.

Dorożko to rosyjska modelka, którą brazylijski napastnik poślubił w listopadzie zeszłego roku. Kobieta wsparła protestujących w sprawie George'a Floyda i ujawniła, że w przeszłości stała się obiektem ataków na tle rasistowskim.

Zobacz wideo Bundesliga. Bayern - Fortuna 5:0. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Żona Luiza Adriano: "Życzyli śmierci mi i mojej rodzinie"

- Gdy wzięliśmy ślub z Luizem, w Brazylii śmiali się, że jestem Rosjanką. Codziennie byłam atakowana w wiadomościach, które dostawałam. Grożono śmiercią mi i mojej rodzinie. Piszący obiecywali, że mnie znajdą i pobiją. Teraz mam jednak nerwy ze stali i już nie zwracam na to uwagi. Ale nadal nie mogę przyjąć do wiadomości, że można kogoś tak traktować - napisała Dorożko.

- Gdy widzę, co teraz się dzieje na świecie, boli mnie serce. Dlaczego ludzie muszą być tak okrutni? Jeśli istnieją raj i piekło, to piekło jest na Ziemi - twierdzi Rosjanka. - Gdy się pobieraliśmy, bałam się, że nasze rodziny będą miały wątpliwości wobec naszego związku. Że mnie nie zaakceptują jego bliscy. Ale nic takiego nie miało miejsca. Cieszę się, że moi rodzice wychowali mnie tak, że nigdy nie dzieliłam ludzi ze względu na kolor skóry. Dla mnie wszyscy jesteśmy równi - wskazała. Luiz Adriano od lipca zeszłego roku jest piłkarzem Palmeiras, a wcześniej grał m.in. w AC Milan, Szachtarze Donieck czy Spartaku Moskwa. W obecnym sezonie ligowym zagrał w trzech meczach i zdobył jednego gola.

Przeczytaj także:

Więcej o: