Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Żona piłkarza nawołuje policjantów do zabijania protestujących w USA

Żona piłkarza Los Angeles Galaxy Aleksandara Kataia, Tea opublikowała na swoim Instagramie rasistowskie komentarze pod adresem protestujących w sprawie zamordowanego przez amerykańskich policjantów George'a Floyda. "Zabijcie to g*wno" - nawoływała do służb.

George Floyd został uduszony po brutalnej interwencji policji w Minneapolis 25 maja. Wielokrotnie prosił o pomoc, tłumacząc, że nie może oddychać, gdy funkcjonariusz Derek Chauvin dociskał kolano na jego szyi. Policjant nie posłuchał. Gdy Floyd został uwolniony, natychmiast wezwano ambulans. Było jednak za późno, mężczyzna zmarł w szpitalu. Zdarzenie wywołało zamieszki na ulicach wielu miast w Stanach Zjednoczonych. 

Zobacz wideo Bundesliga. "Der Klassiker". Borussia Dortmund - Bayern Monachium 0:1. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Żona piłkarza LA Galaxy publikowała rasistowskie komentarze o protestujących w USA

Żona zawodnika LA Galaxy Aleksandara Kataia, Tea opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie wozu policyjnego wjeżdżającego w tłum protestujących Amerykanów i podpisała "Ma pobij govna bre", co oznacza "Zabijcie to gówno". W kolejnych postach nazywała ludzi palących budynki i kościoły "obrzydliwymi zwierzętami" i przerobiła hasło "Black Lives Matter" na "Black Nikes Matter" ze względu na zdjęcie czarnoskórej kobiety trzymającej ukradzione buty Nike. Obecnie ustawienia konta Serbki zostały zmienione na prywatne.

Piłkarz miał przez to kłopoty w Los Angeles Galaxy, który wezwał Kataia na rozmowę z władzami klubu, a także potępił postępowanie kobiety w specjalnym oświadczeniu. - Klub zażądał natychmiastowego usunięcia wszystkich postów, które przedstawiały przejawy przemocy lub zachowań rasistowskich. La Galaxy staje przeciwko rasizmowi w jakiejkolwiek postaci - czytamy w komunikacie. W czwartek ma zapaść decyzja, czy wobec zawodnika zostaną wyciągnięte dodatkowe konsekwencje. 

 

Katai: To nie są poglądy tolerowane w mojej rodzinie

Swoje oświadczenie napisał także sam Katai. - Posty publikowane przez moją żonę w mediach społecznościowych były nie do zaakceptowania. To nie jest obraz moich poglądów i tych, które są tolerowane w mojej rodzinie - napisał Serb. - Jest mi przykro ze względu na ból, jaki wywołały w społeczności LA Galaxy, a także wszystkich osób zaangażowanych w walkę z przejawami rasizmu. 

Katai jest zawodnikiem LA Galaxy od stycznia tego roku, gdy odszedł tam z Chicago Fire. Wcześniej grał dla Deportivo Alaves, Crvenej Zvezdy czy Olympiakosu. W obecnym sezonie MLS zagrał w obu dotychczas rozegranych meczach przed wstrzymaniem rozgrywek. 

Przeczytaj także: