21-letnia córka byłej modelki Playboya została prezesem klubu piłkarskiego

Niedawno rumuńskie media informowały, że była modelka Playboya i agentka piłkarska Anamaria Prodan chce kupić rumuński klub FC Hermannstadt. Według najnowszych doniesień jego właścicielką została jednak jej córka - 21-letnia Rebecca Dumitrescu Prodan.

- To musi być przypadek najpiękniejszego właściciela klubu w historii piłki nożnej - napisał na Twitterze rumuński dziennikarz, Emanuel Rosu. 21-letnia Rebecca Dumitrescu Prodan została nowym prezesem FC Hermannstadt. Jak informuje klub, ma być zaangażowana zarówno w działania organizacyjne, finansowe, jak i sportowe.

Zobacz wideo Bundesliga. "Der Klassiker". Borussia Dortmund - Bayern Monachium 0:1. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Córka Anamarii Prodan właścicielką rumuńskiego klubu

Eksperci podejrzewają, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami główną zainteresowaną w sprawach klubu będzie matka Rebekki, Anamaria Prodan. Agentka piłkarska chciała jednak pozostać przy swojej pierwotnej branży, więc formalnie zarządzać drużyną będzie jej córka. Była modelka Playboya zajmowała się m.in. interesami reprezentanta Polski Łukasza Szukały, któremu Anamaria Prodan zapewniła kontrakt z arabskim klubem Al-Ittihad FC. Poza Polakiem jej klientami byli choćby były zawodnik Chelsea Adrian Mutu czy do dziś najdroższy zagraniczny transfer z ligi rumuńskiej - Nicolae Stanciu, który w 2016 roku odszedł za blisko dziewięć milionów euro do Anderlechtu.

FC Hermannstadt ma być zadłużony na około 700 tysięcy euro, ale Prodan zamierza szybko wyprowadzić klub z trudnej sytuacji. W tym sezonie drużyna wygrała zaledwie pięć meczów i jest na trzecim miejscu w grupie spadkowej pierwszej ligi rumuńskiej. Sezon zostanie tam wznowiony już 13 czerwca.

Przeczytaj także:

Więcej o: