Holendrzy chcą wybudować bloki na stadionie. Jest już projekt. To może być prawdziwy hit

Excelsior Rotterdam zaprezentował innowacyjny pomysł na rozbudowę swojego stadionu. Holenderski klub chce, żeby powstały nad nim budynki. A w nich mieszkania, biura, a także centrum fitness.
Zobacz wideo

Obecnie stadion drugoligowego holenderskiego klubu może pomieścić 4400 widzów. Po rozbudowie miałby ponad dwa tysiące miejsc więcej, ale nie to jest najciekawsze w projekcie przedstawionym przez klubowe władze i firmę architektoniczną "MoederscheimMoonen Architects". Prawdziwym hitem jest pomysł wybudowania wysokich budynków, w których miałoby powstać 400 mieszkań, a także nowoczesne centrum fitness i biura.

Mieszkania byłyby umieszczone nad dachem, w rogach stadionu. Ich powierzchnia nie byłaby duża. Idealna dla studentów, a także singli i par. Podobne rozwiązanie można już spotkać w Szwajcarii, na St. Jakob-Park. Ale tam apartamentowiec wkomponowany jest w elewację stadionu. Holendrzy chcą pójść krok dalej i wybudować mieszkania górujące nad murawą i trybunami. 

Tak ma wyglądać nowy stadion Excelsioru Rotterdam:

Projekt nowego stadionu Excelsioru RotterdamProjekt nowego stadionu Excelsioru Rotterdam MoederscheimMoonen Architects

Takie rozwiązanie miałoby przynieść klubowi konkretne korzyści, a pieniądze ze sprzedaży mieszkań i wynajmu powierzchni biurowych miałyby zostać przeznaczone na sportową działalność Excelsioru.

Władze Rotterdamu są pozytywnie nastawione do tej inwestycji, a portal architectenweb.nl podaje, że jeżeli rada miasta zatwierdzi projekt rozbudowy stadionu, to prace będą mogły ruszyć w 2022 roku. 

Excelsior Rotterdam gra obecnie w drugiej lidze holenderskiej (Keuken Kampioen Divisie). W sezonie 2019/2020 zajął 7. miejsce w tabeli. Stadion Excelsioru został oddany do użytku w 1939 roku. Położony jest w dzielnicy Kralingen-Oost w Rotterdamie.

Projekt nowego stadionu Excelsioru RotterdamProjekt nowego stadionu Excelsioru Rotterdam MoederscheimMoonen Architects

Przeczytaj również:

Więcej o: