Wstrząsające wyznanie Michała Listkiewicza. "Byłem molestowany przez księdza i znanego aktora"

Michał Listkiewicz, były sędzia i prezes PZPN, przyznał, że w dzieciństwie był ofiarą pedofilii. - Jako dziecko byłem molestowany przez księdza i znanego aktora - napisał na Twitterze.

Michał Listkiewicz zdecydował się na wstrząsające wyznanie. Były sędzia przyznał, że w dzieciństwie padł ofiarą dwóch pedofilów. Pod postem nawiązującym do filmu braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" napisał:

A pedofilia wśród celebrytów jest mniej odrażająca? Jako dziecko byłem molestowany przez księdza i znanego aktora, oba wspomnienia są równie traumatyczne, mimo że do najgorszego nie doszło

- czytamy we wpisie Michała Listkiewicza.

Po opublikowaniu drugiego dokumentu braci Sekielskich o pedofilii wśród księży, temat ten jest głównym wątkiem poruszanym w mediach społecznościowych. Były prezes PZPN na własnym przykładzie wytłumaczył, że będąc ofiarą molestowania seksualnego, nie liczy się to, czym zajmuje się sprawca. 

Michał Listkiewicz ma 67 lat. Prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej był w latach 1999 - 2008. Wcześniej był sędzią piłkarskim, prowadził mecze m.in. w mistrzostwach Europy w 1988 roku, igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata w 1990 roku, gdzie jako pierwszy i dotychczas jedyny polski sędzia był asystentem sędziego głównego podczas wielkiego finału.

Więcej o: