Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"W kadrze kosztem lepszych zawodników pojawiali się piłkarze słabsi". Piłkarz oskarża

Peter Odemwingie, były nigeryjski napastnik, ujawnił, że byli selekcjonerzy tamtejszej reprezentacji prowadzili jednocześnie firmy menedżerskie i podejmowali decyzje personalne, które szkodziły kadrze narodowej.

Wypowiedź byłego zawodnika m.in. Lokomotiwu Moskwa czy West Bromwich Albion pojawiła się kilka dni po tym, jak Chinedu Obasi i Taye Taiwo przedstawili dowody korupcyjne, obciążające byłych selekcjonerów reprezentacji Nigerii.

Zobacz wideo Thorgan Hazard strzela gola w meczu Borussia Dortmund - Schalke [ELEVEN SPORTS]

- Niektórzy z naszych selekcjonerów mieli firmy menedżerskie. Shuaibu Amodu był jednym z nich. W kadrze kosztem lepszych zawodników z renomowanych klubów pojawiali się piłkarze słabsi. Działo się tak, ponieważ chciano ich promować i umieszczać w lepszych klubach. Nie zmienia to jednak faktu, że Amodu był dla nas bardzo dobrym człowiekiem. Zawsze mogłem porozmawiać z nim na każdy temat. Kochałem go - powiedział Peter Odemwingie.

Amodu selekcjonerem reprezentacji Nigerii był aż sześciokrotnie. Prowadził on zespół w latach 1994-95, 1996-97, 2001-02, 2008-10, 2014 oraz jako tymczasowy szkoleniowiec w 2015 roku. Odemwingie w kadrze rozegrał zaś 63 mecze, strzelając 10 goli. W 2010 i 2014 roku brał udział w mistrzostwach świata.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: