Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Władze podjęły decyzję po przerwaniu rozgrywek! Poznaliśmy mistrza Belgii

Club Brugge został ogłoszony mistrzem Belgii! Taką decyzję podjęły władze ligi belgijskiej, po tym, gdy zakończyły sezon z powodu pandemii koronawirusa. To już ich 17. tytuł mistrzowski w historii, a trzeci w ciągu ostatnich pięciu sezonów.

Club Brugge przed zawieszeniem rozgrywek miał aż 15 punktów przewagi nad 2. w tabeli Gentem. Musiał jednak czekać na decyzję władz ligowych, które postanowiły nie kończyć sezonu z powodu pandemii koronawirusa. Belgia była pierwszym krajem w Europie, który postanowił nie wznawiać rozgrywek.

Zobacz wideo Piłkarze nie mogą podać sobie ręki, ale walczyć o piłkę już tak. "To żaden absurd". Sportowa rozmowa dnia - Maciej Kruk

Podczas piątkowego walnego zgromadzenia przedstawicieli klubów podjęto wreszcie decyzję, że Club Brugge zostanie mistrzem Belgii, odbierając tym samym swój 17. tytuł w historii, a trzeci w ciągu ostatnich pięciu sezonów. Club Brugge jednocześnie zapewniło sobie start w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Podczas spotkania potwierdzono także, że w eliminacjach Ligi Mistrzów walczyć będzie Gent, a Charleroi, Royal Antwerp i Standard Liege rywalizować będą w Lidze Europy. Jednocześnie ustalono, że Waasland-Beveren zostanie zdegradowany z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Przeczytaj także: