"Jestem lepszy od Messiego, Ronaldo i Neymara". Sensacyjna deklaracja mistrza świata

Edilson, były napastnik oraz mistrz świata z 2002 roku powiedział, że jest lepszy od Neymara, a w swojej karierze osiągnął więcej niż Cristiano Ronaldo i Leo Messi.

Brazylijczyk o swoich osiągnięciach opowiedział w "TV Bandeirantes". Edilson oznajmił, że swoimi umiejętnościami przewyższa gwiazdę Paris Saint-Germain, mimo iż większość kariery spędził w Brazylii.

- W swojej szczytowej formie grałem lepiej niż Neymar. Musiałby zdobyć Puchar Świata, żeby być lepszym ode mnie. To samo tyczy się Leo Messiego. Cristiano Ronaldo natomiast jest po prostu silny. Dobrze gra obiema nogami, ale jestem lepiej uzdolniony technicznie niż on - powiedział Edilson.

Edilson lepszy od topowych piłkarzy, wyznacznikiem są mistrzostwa świata

Edilson w Europie grał przez jeden sezon, gdy trafił do Benfiki Lizbona. W tym czasie zagrał dla portugalskiego klubu 22 mecze, w których strzelił siedem goli. Brazylijczyk nigdy nie był nominowany do Złotej Piłki, jednak może się pochwalić trofeami drużynowymi.

Były napastnik m.in. Palmeiras czy Flamengo czterokrotnie wygrał mistrzostwo Brazylii, w 2000 roku wygrał Klubowe Mistrzostwa Świata. Podczas mundialu w 2002 roku, który był rozgrywany w Korei Południowej, Edilson nie był piłkarzem podstawowej jedenastki. W wygranym przez Brazylię 2:0 finale z Niemcami, napastnik nie zagrał ani minuty, Otrzymał medal mistrzostw świata za rozegranie meczów od pierwszej minuty z Kostaryką oraz Turcją.

Łącznie w reprezentacji Brazylii rozegrał 25 meczów, w których strzelił sześć goli. Na mundialu w Korei w składzie Canarinhos zagrali tacy piłkarze jak Kaka, Ronaldinho, Ronaldo, Rivaldo czy Roberto Carlos.