Eto'o wskazał najlepszego piłkarza w historii. Pominął Leo Messiego i Cristiano Ronaldo

- Najlepszy ze wszystkich był Ronaldo "Il Fenomeno". Mam do niego ogromny szacunek i podziw - w czaie czatu Generation Amazing, transmitowanego na żywo za pośrednictwem Instagrama, powiedział Samuel Eto'o.

Ambasador mistrzostw świata 2022, Samuel Eto'o, wziął udział w czacie Generaton Amazing, organizacji odpowiadającej za rozwój piłki nożnej w Katarze. Podczas transmitowanej na żywo na Instagramie rozmowy, Eto'o został zapytany m.in. o najlepszego piłkarza Afryki. - Trudno jest go wybrać. Było wielu piłkarzy, którzy zdobywali cenne międzynarodowe trofea i otrzymywali tytuły piłkarzy roku w Afryce - przyznał.

I dodał: Jestem jednym z nich. Wygrywałem topowe turnieje z topowymi drużynami. Idealne byłoby połączyć umiejętności kilku największych afrykańskich gwiazd i stworzyć z nich jednego piłkarza.

Zobacz wideo owy trener Arki: Nie boję się tej pracy, choć zdaję sobie sprawę, że podjąłem ryzyko

Eto'o wybrał najlepszego piłkarza w historii. Pominął Messiego i Cristiano Ronaldo!

Eto'o dyplomatycznie uniknął więc odpowiedzi na pytanie o najlepszego zawodnika w historii Afryki. Kiedy został zapytany o najlepszego gracza w historii ogólnie, tu już nie miał wątpliwości. - Najlepszy ze wszystkich był Ronaldo "Il Fenomeno". Mam do niego ogromny szacunek i podziw. Za nim znajduje się wielu graczy, wśród których umieściłbym także siebie. 

Eto'o zaskoczył więc wyborem, pomijając m.in. Cristiano Ronaldo i Leo Messiego. Tego drugiego wskazał jednak, jako najlepszego zawodnika grającego w piłkę nożną obecnie. - Najlepszy piłkarz obecnie? Wybrałbym Messiego. Świetny jest też Kylian Mbappe, ale to Messi ma więcej doświadczenia. Myślę jednak, że największą światową gwiazdą w przyszłości będzie właśnie Mbappe.

Na koniec Eto'o pokusił się także o wskazanie idealnego trio ofensywnego. - To też bardzo trudne, ale wybrałbym Messiego, Ronaldinho i Ronaldo "Il Fenomeno".

Przeczytaj także:

Więcej o: