Były piłkarz Realu zamieszany w przemyt kokainy? "Robiłem interesy z osobą ze zdjęcia"

Były napastnik Realu Madryt, Edwin Congo został zatrzymany w sprawie przemycania tony kokainy. Emerytowany piłkarz zapewnia w hiszpańskich mediach, że jest niewinny. Były napastnik zna natomiast jedną z oskarżonych osób.

Hiszpańska policja za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała o przejęciu tony narkotyków, które próbowano ukryć w kartonach z owocami. Edwin Congo został zatrzymany i przewieziony do sali przesłuchań w sprawie wyjaśnienia jego roli podczas operacji przemytu kokainy.

Aresztowano osiemnaście osób i zabezpieczono tonę kokainy, która znajdowała się w kartonach z owocami. Skonfiskowano je dzięki międzynarodowej operacji, prowadzonej przez policję krajową

- napisano w oświadczeniu. 

Były napastnik Realu Madryt twierdzi, że nie ma nic wspólnego z przemytem narkotyków

Po wypuszczeniu byłego napastnika Realu Madryt 43-latek udał się do hiszpańskiej telewizji "El Chiringuito", aby zabrać głos w tej sprawie. - Jestem spokojny, mimo że to nie jest komfortowa sytuacja - uspokaja były piłkarz.

- Zapytali mnie, czy jestem powiązany z przemytem kokainy. Nie mam z tym nic wspólnego. Kiedyś robiłem interesy z jedną osobą, która była na zdjęciach. Z pomocą tego kolegi, który jest związany ze sprawą, próbowałem zarabiać na życie. Jestem spokojny, ponieważ nie biorę kokainy i nie mam kokainy w domu - przyznaje Edwin Congo. 

Zobacz wideo

Przesłuchanie nie było długie, a policja doradziła byłemu piłkarzowi, aby zmienił towarzystwo. - Zadali mi kilka pytań, a po wszystkim wypuścili do domu. Policja doradziła mi, żebym trzymał się z dala od takich osób. Kontakt z nimi nie jest dla mnie dobry.

Edwin Congo do Realu Madryt dołączył w 2000 roku. Większość czasu napastnik spędził na wypożyczeniach w takich drużynach jak Real Valladolid czy Toulouse. W 2003 roku przeszedł do Levante UD. Karierę zakończył w 2009 roku. 

Więcej o: