Wielki klub przestał istnieć przed startem sezonu. Grali w nim m.in. Pato i Witsel

Chiński Tianjin Tianhai ogłosił, że przestaje istnieć. W ligowych rozgrywkach zastąpi ich Shenzhen FC. Powodem były ogromne duże problemy finansowe klubu.

Tianjin Tianhai miał ogromne problemy finansowe, ale także organizacyjne. Po aresztowaniu, a następnie uwięzieniu byłego właściciela Shu Yuhui przyszły kłopoty z należnościami dla członków klubu. Od stycznia 2019 roku nie otrzymywano już dużych kwot od biznesmena, a klub został przejęty przez Związek Piłki Nożnej Tianjin, który zdecydowanie ograniczył jego budżet. 

Zobacz wideo Nowy trener Arki: Ludzie szukają drugiego dna w mojej nominacji

Chiński klub przestanie istnieć. Wycofał się z rozgrywek

Wcześniej po awansie do chińskiej SuperLigi w 2016 roku klub ruszył na spore zakupy. Jego zawodnikami byli m.in. Brazylijczycy Alexandre Pato i Luis Fabiano, Belg Axel Witsel czy Francuz Anthony Modeste. Przez pewien czas drużynę trenował Włoch Fabio Cannavaro. 

W rozgrywkach ligowych Tianjin zostanie zastąpiony przez Shenzhen FC. Te jeszcze nie ruszyły, bo ich start został wstrzymany ze względu na epidemię koronawirusa. Drużyny wracają już jednak do treningów i można się spodziewać, że niedługo zostaną także rozegrane pierwsze spotkania nowego sezonu.

Przeczytaj także:

Więcej o: