Kapitalny gol w Korei! Bramkarz nie wiedział, co się dzieje [WIDEO]

Cho Jae-wan popisał się kapitalnym trafieniem w meczu 1. kolejki sezonu ligi koreańskiej. Na takie gole czekali kibice na całym świecie! Jego Gangwon FC pokonało na własnym boisku FC Seoul 3:1.

Pandemia koronawirusa trwa, ale piłka nożna powoli wraca do normalności. Podczas gdy szefowie europejskich lig planują powrót na boiska, w Azji niektóre rozgrywki właśnie się rozpoczęły. W ten weekend ruszyła m.in. liga koreańska. I już w jednym z jej pierwszych meczów mieliśmy okazję oglądać piękną bramkę zdobytą przez Cho Jae-wana.

Kapitalny gol w lidze koreańskiej. Bramkarz nie wiedział, co się dzieje

Była 85. minuta spotkania Gangwon FC z FC Seoul. Obydwa zespoły miały po jednej bramce na swoim koncie, ale to gospodarze byli stroną dominującą. W pewnym momencie Kim Seung-Dae dograł dokładnie w pole karne, gdzie niepilnowany był Cho Jae-wan. 24-letni napastnik urwał się obrońcom rywala i miał mnóstwo miejsca na przyjęcie piłki. Na przyjęcie, na które się jednak nie zdecydował. Zamiast tego zdecydował się na efektowne uderzenie, przy którym wykonał widowiskowy obrót, kompletnie dezorientując bramkarza rywali, który nie wiedział co się dzieje. A kiedy już się zorientował, piłka przekroczyła linię bramkową.

Kilka minut później na listę strzelców wpisał się jeszcze Seung-Dae, asystujący przy bramce Jae-wana, dzięki czemu piłkarze Gangwon FC wygrali 3:1.