Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dyrektor TVP Sport o Mateuszu Borku: Musiałby pogodzić się z rolą drugiego, trzeciego

Dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski został zapytany w programie "Hejt Park" na Kanale Sportowym o możliwość zatrudnienia Mateusza Borka. Jego zdaniem Borek jest jednym z najlepszych komentatorów piłkarskich w Polsce, ale "musiałby u nas pogodzić się z rolą trzeciego czy drugiego".

Po tym jak Mateusz Borek przestał komentować mecze w Polsacie, pojawiły się spekulacje, czy mógłby znaleźć zatrudnienie w Telewizji Polskiej. W audycji "Hejt Park" na Kanale Sportowym odniósł się do tego dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski. 

Zobacz wideo Borek o tym, jak powinna grać nasza reprezentacja:

Mateusz Borek w TVP? "Musiałby pogodzić się z rolą drugiego, trzeciego"

- Od wielu miesięcy powtarzam, że Mateusz Borek jest jednym z najlepszych komentatorów piłkarskich, rozpoznawalnym dziennikarzem, marką samą w sobie - przyznał Szkolnikowski. Czy zatem Borek mógłby nawiązać współpracę z TVP? - Usiądziemy do rozmów jak tylko będzie możliwość i wola po drugiej stronie, bo nie wiem czy Mateusz Borek chciałby pracować w TVP i czy byłby w stanie zaakceptować pewną rolę - dodał dyrektor TVP.

W dalszej części rozmowy Szkolnikowski przyznał, że Borek był gwiazdą Polsatu, ale w TVP musiałby się przyzwyczaić do innej roli. - Musiałby u nas pogodzić się z rolą trzeciego czy drugiego. Jest Dariusz Szpakowski, którego można lubić lub nie, ale trzeba szanować, jest naszym pierwszym komentatorem. Jest znakomity Jacek Laskowski, którego też bardzo mocno cenię - dodał dyrektor publicznej telewizji.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .