Kylian Mbappe postawił warunek PSG. Francuski klub musi go spełnić

Kylian Mbappe stawia warunki w sprawie swojego kontraktu. Gwiazda PSG jest w stanie porozumieć się z klubem tylko w przypadku, gdy ten zgodzi się na propozycję piłkarza. Klub oferuje ogromne zarobki, a Francuz chciałby mieć w kontrakcie klauzulę wykupu.

Kylian Mbappe to zdecydowanie jeden z najlepszych piłkarzy Paris Saint-Germain. Od kilku lat media spekulują o sensacyjnym transferze zawodnika, jednak paryski klub ma co do niego inne plany. Władze PSG chciałyby zatrzymać u siebie Francuza i proponują mu ogromną pensję wynoszącą 600 tys. funtów tygodniowo - podaje hiszpański "AS". 

Zobacz wideo

Mbappe zostanie na dłużej w PSG? Klub musi spełnić jego warunki

Warunki klubu są ważne, ale zawodnik także chciałby aby PSG spełniło jego wymagania. Kylian Mbappe w swoim kontrakcie zażądał klauzuli wykupu. Zdaniem hiszpańskich mediów jest to plan zawodnika, który daje mu możliwość opuszczenia PSG. Pozostaje kwestia wysokości klauzuli wykupu oraz ustalenia ile klubów w Europie mogłoby sobie pozwolić na taki wydatek.

Dotychczas najdroższym piłkarzem na świecie jest Neymar. Paryżanie musieli zapłacić FC Barcelonie 222 miliony euro, aby sprowadzić Brazylijczyka. Zdaniem mediów cena Mbappe będzie znacznie wyższa. 

Hiszpańscy dziennikarze twierdzą, że władze mistrza Ligue 1 zgodzą się na warunki 21-letniego napastnika. Rozważając tę opcję, Mbappe zostałby w klubie na kolejne dwa lub trzy lata, a jego cena może znacznie wzrosnąć.

Obecnie portal Transfermarkt wycenia Francuza na 180 milionów euro. W obecnym sezonie Kylian Mbappe rozegrał 33 mecze, w których strzelił 30 goli oraz zanotował siedemnaście asyst. Obowiązująca umowa zawodnika jest ważna do czerwca 2022 roku.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.