Były piłkarz reprezentacji Argentyny porównał Messiego i Maradonę. Podkreślił kluczową różnicę

Roberto Ayala, były piłkarz reprezentacji Argentyny, opisał w rozmowie z Fox Sports kariery Diego Maradony i Leo Messiego. Argentyńczyk miał okazję grać z każdym z nich w kadrze, dzięki czemu zdążył dokładnie poznać ich styl gry.

Roberto Ayala występował w reprezentacji Argentyny w latach 1994-2007, dzięki czemu widział koniec kariery Diego Maradony, a zarazem miał okazję zagrać w kadrze z Leo Messim, gdy ten zaczynał swoją karierę. Dzięki temu zdążył dokładnie poznać styl i gry, o czym dokładnie opowiedział w rozmowie z Fox Sports.

Zobacz wideo Top 6 goli polskich napastników w sezonie 19/20 [ELEVEN SPORTS]

- Grałem z nimi obydwoma. Z Diego, gdy stawiałem swoje pierwsze kroki. Obaj są wielcy, a gdy Messi zakończy swoją karierę, z pewnością zostanie zapamiętany na długo. Nie wiem, czy tak bardzo jak Maradona, ale to bez znaczenia, bo są kompletnie różni - rozpoczął Ayala. - Diego był sztuką samą w sobie ze wszystkimi swoimi manierami, a Messi to "Speedy Gonzalez", który biegnie z piłką dwa centymetry od swojej stopy - dodał.

Ayola podkreślił, że ogromną różnicę w postrzeganiu obydwu na arenie międzynarodowej sprawia fakt, że Maradona odnosił sukcesy z reprezentacją Argentyny. W 1986 roku zdobył tytuł mistrza świata, a cztery lata później przegrał w finale mundialu. Messi dotarł do finału mundialu w 2014 roku, ale to jedyny sukces, który osiągnął z kadrą Argentyny.

Przeczytaj także:

Więcej o: