Nie żyje Edward Brzostowski, były prezes PZPN. "Człowiek legenda"

W wieku 85 lat zmarł Edward Brzostowski, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. O jego śmierci poinformował burmistrz Dębicy, Mariusz Szewczyk.

Edward Brzostowski zmarł w wieku 85 lat w szpitalu w Mielcu w piątek rano po długiej chorobie. W latach 1985-1986 był prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, do którego dostał się dzięki znakomitej pracy wykonanej w Iglopolu Dębica, którego był jednym z założycieli. Przez wiele lat pełnił w nim funkcję prezesa.  - Dotarła do nas ta smutna wiadomość. To człowiek legenda, który wiele w Dębicy po sobie pozostawił. Cała część miasta za torami to jego pomnik - powiedział portalowi debica24.eu Mariusz Szewczyk.

Zobacz wideo Zbigniew Boniek mocno o spekulacjach powrotu Ekstraklasy. "Jeżeli mamy udawać, że gramy w piłkę, to w nią nie grajmy"

Nie żyje Edward Brzostowski, były prezes PZPN, autor największych sukcesów Iglopolu Dębica

W latach 1990-1992, gdy Brzostowski był prezesem Iglopolu, zespół występował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Brzostowski działał nie tylko w piłce nożnej. Zajmował się także polityką. W latach 1982-1989 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. W 2001 roku był w sejmie z ramienia SLD-UP. W 2002 roku wybrano został burmistrzem Dębicy.

Edward Brzostowski zostanie pochowany na cmentarzu w Straszęcinie, skąd pochodzi. Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb.

Więcej o:
Copyright © Agora SA