Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Widzew Łódź może mieć większy stadion! Padną kolejne rekordy?

Widzew Łódź ma pomysł na rozbudowę swojego stadionu, który docelowo ma pomieścić aż 22-23 tysiące widzów!

Widzew Łódź jest ewenementem w skali całej Polski. Choć występuje w drugiej lidze, to regularnie śrubuje rekord kraju w liczbie sprzedanych karnetów, a większy stadion pozwoliłby na dalsze śrubowanie go. Na jesieni Widzew był drugą ekipą w Polsce pod względem średniej liczby fanów (16 523 osoby). 

Zobacz wideo Top asysty Kamila Grosickiego w Hull City

Widzew Łódź będzie miał stadion na 23 tys. widzów?

W rozmowie z Radiem Widzew wiceprezes klubu Piotr Szor poinformował, że Widzew od początku roku z pracownią Ferdzynowie w celu znalezienia rozwiązań umożliwiających rozbudowę obiektu. – Docelowo chcielibyśmy powiększyć stadion do 22-23 tysięcy miejsc, bo taka możliwość istnieje. Mogę zdradzić, że wiązałoby się to z tymczasowym demontażem dachu. Nie wiemy jednak, czy udałoby się go później ponownie wykorzystać, czy kwota inwestycji musiałaby zostać powiększona o postawienie nowego - powiedział cytowany przez stadiony.net.

Szor uważa, że miasto powinno pomóc w rozbudowie obiektu, jako że Widzew pomaga w promocji miasta. Obecnie stadion Widzewa mieści 18018 widzów, a więc może zostać powiększony aż o 5 tys. miejsc.

Przeczytaj też:

Więcej o:
Komentarze (46)
Widzew Łódź może mieć większy stadion! Padną kolejne rekordy?
Zaloguj się
 • uva

  Oceniono 11 razy 5

  Trzeba być naprawdę konkretnie pierdoIniętym, żeby w dobie pandemii i związanych z tym stratach finansowych miast liczonych w setkach milionów zł, pisać, że miasto powinno pomóc finansowo w rozbudowie stadionu. Łódź przed pandemią była prawie bankrutem.

 • widzew-polesie

  Oceniono 6 razy 4

  Wszyscy zazdroszczą nam frekwencji i atmosfery.DZIĘKUJEMY 🔴⚪🔴

 • stareradio

  Oceniono 10 razy 2

  Prywatna spółka mówi do miasta DajDajDajDaj

 • Mariusz Kowalczyk

  Oceniono 16 razy 2

  Nawet gdyby liga grała przy pustych trybunach w przyszłym sezonie to karnety na Widzew się wszystkie rozejdą dlaczego bo to Widzew a nie jakieś drużyny bez kibiców grające w ekstraklasie

 • laborantkolaborant

  Oceniono 1 raz 1

  "na dalsze śrubowanie go"
  za dużo wuefu, za mało polskiego w szkołach...

 • nietyp

  Oceniono 4 razy 0

  Peowska alkoholiczka-Zdanowska, pakuje kasę publiczna w prywatny interes, a drogi dziurawe, kamienice się walą, ludzie uciekają z miasta, ale na igrzyska, to zawsze kasę znajdzie!!!

 • xyphaxer

  Oceniono 8 razy 0

  Oczywiście zrobią to zw swoją kasę? Przeciez tak źle mówią o ŁKSie, że dostają stadion od miasta. Pora pokazać widzewski charakter :)))

 • marcopolo123456

  Oceniono 14 razy 0

  I bardzo dobry pomysł chociaż wątpię czy oszustka skazana prawomocnym wyrokiem niejaka zdanowska na to przystanie skoro nawet zabrała dofinansowanie dla dzieci z biednych rodzin chociaż 300 mln zł idzie na obiekt po drugiej stronie miasta

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX