Widzew Łódź może mieć większy stadion! Padną kolejne rekordy?

Widzew Łódź ma pomysł na rozbudowę swojego stadionu, który docelowo ma pomieścić aż 22-23 tysiące widzów!

Widzew Łódź jest ewenementem w skali całej Polski. Choć występuje w drugiej lidze, to regularnie śrubuje rekord kraju w liczbie sprzedanych karnetów, a większy stadion pozwoliłby na dalsze śrubowanie go. Na jesieni Widzew był drugą ekipą w Polsce pod względem średniej liczby fanów (16 523 osoby). 

Zobacz wideo Top asysty Kamila Grosickiego w Hull City

Widzew Łódź będzie miał stadion na 23 tys. widzów?

W rozmowie z Radiem Widzew wiceprezes klubu Piotr Szor poinformował, że Widzew od początku roku z pracownią Ferdzynowie w celu znalezienia rozwiązań umożliwiających rozbudowę obiektu. – Docelowo chcielibyśmy powiększyć stadion do 22-23 tysięcy miejsc, bo taka możliwość istnieje. Mogę zdradzić, że wiązałoby się to z tymczasowym demontażem dachu. Nie wiemy jednak, czy udałoby się go później ponownie wykorzystać, czy kwota inwestycji musiałaby zostać powiększona o postawienie nowego - powiedział cytowany przez stadiony.net.

Szor uważa, że miasto powinno pomóc w rozbudowie obiektu, jako że Widzew pomaga w promocji miasta. Obecnie stadion Widzewa mieści 18018 widzów, a więc może zostać powiększony aż o 5 tys. miejsc.

Przeczytaj też:

Więcej o: