Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Piłkarka została zmuszona do aborcji. Dziewczyny nie mogą nic mówić"

Prezydent haitańskiej federacji piłkarskiej został oskarżony o wykorzystywanie seksualne młodych piłkarek w krajowym centrum szkoleniowym - informuje "The Guardian". Yves Jean-Bart zaprzecza wszelkim oskarżeniom.

Yves Jean-Bart, od 2000 roku pełniący funkcję prezesa haitańskiej federacji piłkarskiej, został oskarżony o wykorzystywanie seksualne młodych piłkarek w państwowym ośrodku treningowym. Incydenty, w których Jean-Bart miał wykorzystywać młode piłkarki i namawiać je do stosunków płciowych, miały miejsce w ciągu ostatnich pięciu lat.

Prezydent haitańskiej federacji piłkarskiej odpiera zarzuty

Oskarżenia zostały zgłoszone dziennikowi "The Guardian" przez bliskich rzekomych ofiar. Z dziennikiem skontaktowała się także jedna z tych ofiar. - W ośrodku pracuje kobieta, która namawia dziewczęta na seks z Dadou (pseudonim Jean-Barta) - przyznała. - Kiedy on zobaczy ładną dziewczynę, wysyła tę kobietę, aby powiedziała piłkarce, że ta zostaje wyrzucona z centrum. Wówczas zazwyczaj taka dziewczyna zaczyna płakać. Wtedy kobieta wysłana przez Dadou mówi: "Jedynym sposobem na rozwiązanie tego jest rozmowa z Dadou". W tym momencie jedynym wyjściem młodej dziewczyny jest zgoda na wykorzystanie seksualne - dodała.

Zobacz wideo Joanna Jędrzejczyk ostrzega inne kobiety! "Byłam marionetką. Nie chciałam wierzyć, że jestem zdradzana"

Do zarzutów odniósł się sam Jean-Bart, który powiedział, że jeszcze nigdy nie było żadnych skarg na federację i personel pracujący w akademii. Nie było też skarg - według niego - na jego osobę. - Wykorzystywanie seksualne jest niemożliwe w naszym ośrodku, biorąc pod uwagę struktury, zasady edukacji i świadomość, którą wprowadzamy u zawodniczek - przyznał działacz.

I dodał: Zarzuty wyraźnie mają na celu destabilizację w federacji i zburzenie reputacji prezesa i jego rodziny.

Piłkarka zmuszona do aborcji

Kolejne zarzuty są jeszcze bardziej obciążające. Źródła w Haiti miały przekazać informację o tym, że kilka piłkarek zmuszanych przez Jean-Barta, zdecydowało się na odejście z akademii. Jedna z nich została nawet zmuszona do aborcji, ponieważ zaszła w ciążę z działaczem. - Była pod presją, nie mogła o tym mówić - twierdzi jeden z informatorów.

- Kolejna, jedna z naszych najlepszych młodych zawodniczek straciła dziewictwo z Dadou, kiedy miała 17 lat, miało to miejsce w 2018 roku. Ona też musiała poddać się aborcji. To okropna sytuacja - jeśli dziewczyny chcą grać w reprezentacji, nie mogą nic mówić - dodała. 

Jean-Bart powyższe zarzuty także jednak odpiera. - Nie zachęcam do takich praktyk w haitańskim futbolu, a tym bardziej w centrum, za które jestem odpowiedzialny. Gdyby były takie przypadki, zachęciłbym ofiary do złożenia skargi do federacji i organów sądowych. Jesteśmy gotowi, by ich wspierać - powiedział.

Jedna z piłkarek stwierdziła, że zgwałcić próbował ją przyjaciel Dadou. - Udało jej się uciec, jej rodzice wiedzą o sytuacji - twierdzi informator. Inna z rzekomych ofiar przyznała: "Tak bardzo się boję, Jean-Bart jest bardzo niebezpieczną osobą. Jest wiele ludzi, którzy chcą rozmawiać, ale się po prostu boją. Szczególnie ci, którzy wyjechali z Haiti, ale ich rodziny nadal tam mieszkają".

Dziennikarze "The Guardian" zgłosili sprawę do FIFA. Rzecznik światowej federacji piłkarskiej przyznał, że prezes haitańskiego związku piłki nożnej został zapytany o zarzuty podczas rozmowy dotyczącej przerwy w rozgrywkach, spowodowanej pandemią koronawirusa. Nie wiadomo jednak, jak dokładnie przebiegła ich rozmowa. Wiadomo natomiast, że w lutym z Jean-Bartem kontaktował się Gianni Infantino. Prezydent FIFA zadzwonił do Dadou, by pogratulować mu wygrania szóstych wyborów na prezesa haitańskiego związku piłki nożnej.

Więcej o:
Komentarze (7)
"Piłkarka została zmuszona do aborcji. Dziewczyny nie mogą nic mówić"
Zaloguj się
 • pawelmol1976

  Oceniono 4 razy 4

  stawiam 5 zeta że temu gościowi włos z głowy nie spadnie nawet jak oskarżenia są prawdziwe w 100%

 • bunga-bunga

  Oceniono 1 raz 1

  Zbyt wiele tych zeznań żeby mogły być tak sobie przypadkowym elementem jakichś intryg.

 • true_lysander

  Oceniono 6 razy 0

  I co.. i te dziewczyny godzą się być gwałcone byle tylko grać w piłkę? Jakoś się to nie klei...

 • ciastkozaur

  Oceniono 10 razy -6

  Według nowotworowych organizacji typu „Dziewuchy dziewuchom” czy „Aborcyjny dream team”, aborcja jest „spoko” i jest niezbędna jak oddychanie, więc to przecież dobrze, że tę kobietę zmuszono do aborcji. Aborcja jest przecież fajowa 😉😉😉

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX