Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski najlepszym napastnikiem na świecie. "W Realu dałby radę"

Robert Lewandowski został uznany za najlepszego napastnika na świecie. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" brytyjski dziennikarz, Michael Cox wskazał pozytywne cechy piłkarza, które stawiają go przed europejską czołówką.

Robert Lewandowski to jedna z najlepszych "dziewiątek" na świecie. Zdaniem Michaela Coxa, polski napastnik poradziłby sobie w najsilniejszych ligach. Dziennikarz wskazał najlepsze kluby europejskie, do których pasowałby polski napastnik.

- Może nieco więcej czasu potrzebowałby na dostosowanie się do gry Barcelony czy Manchesteru City. W Realu Madryt na pewno dałby sobie radę, podobnie w Manchesterze United, mimo że tam z przodu grają szybcy piłkarze - przyznał w "Przeglądzie Sportowym" brytyjski dziennikarz. 

Zobacz wideo

Robert Lewandowski to piłkarz drużynowy, które kluby byłyby dla niego najlepsze?

W wywiadzie zapytano Brytyjczyka czy Polak jest najlepszym napastnikiem. Michael Cox przyznał, że z dwójki Karim Benzema - Robert Lewandowski, postawiłby na zawodnika Bayernu Monachium.

- Ja postawiłbym na Lewandowskiego. Benzema otrzymał więcej wolności, gdy z Realu odszedł Cristiano Ronaldo, ale jest innym typem piłkarza niż Polak i trochę mu do niego brakuje. W Lewandowskim najbardziej imponuje mi jego regularność w ostatnich latach. Z jednej strony jest klasyczną „dziewiątką”, strzelającą gole, ale potrafi też zagrać nieco dalej od bramki rywala, wygrać pojedynek z przeciwnikiem - chwali Roberta Lewandowskiego dziennikarz. 

Przez wspomnianą grę tyłem do bramki rywala i lepsze rozumienie z kolegami z drużyny, Lewy zyskał na wartości. - Lewandowski jest drużynowym graczem, a nie tylko egzekutorem, co bardzo w nim cenię. Myślę, że właśnie ten aspekt - grę zespołową - nieco poprawił w ostatnich kilku latach.

Robert Lewandowski nie był jednak jedynym Polakiem, o którym wypowiedział się Michael Cox. Związany z ligą angielską dziennikarz pochwalił także Łukasza Fabiańskiego, który jego zdaniem, w zeszłym sezonie prezentował się jako jeden z najlepszych bramkarzy w Premier League

- Nigdy nie widziałem Polaka, grającego tak, jak w ubiegłym sezonie Łukasz Fabiański. Moim zdaniem był wtedy najlepszym bramkarzem Premier League - oznajmił Michael Cox - W historii tych rozgrywek być może najbardziej należałoby cenić Davida de Geę, ale Hiszpan w swoim najlepszym czasie nie zatrzymywał tak strzałów, jak Fabiański w sezonie 2018/2019 - dodał. 

Michael Cox jest autorem książek o tematyce piłkarskiej oraz dziennikarzem piszącym dla "The Athletic". Jest także założycielem serwisu Zonal Marking. Wcześniej Brytyjczyk był związany ze stacjami ESPN oraz dziennikiem "The Guardian".