Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Klub ekstraklasy już nie może liczyć na wsparcie miasta! Nowe regulacje

Jagiellonia Białystok nie będzie otrzymywała wsparcia finansowego ze strony miasta. Takie stanowisko podczas sesji Rady Miasta wygłosił Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Prezydent Białegostoku podjął decyzję o wstrzymaniu dotacji na rzecz sportu zawodowego. W ten sposób chce zmienić oblicze białostockiej piłki. Jagiellonia do tej pory otrzymywała od miasta ponad milion złotych dofinansowania.

- Jeżeli zawodnik w Białymstoku zarabia 80 tysięcy złotych miesięcznie, to dlatego, że my do tego dopłacamy. Świat piłki zawodowej, przynajmniej w tym naszym wydaniu, musi się zdecydowanie zmienić. Już w tym roku, być może na drugie półrocze, a na pewno w następnym roku należy zapomnieć o dotacjach z budżetu miasta na sport zawodowy - zapowiedział na sesji Rady Miasta Tadeusz Truskolaski

Zobacz wideo

Jagiellonia Białystok bez dofinansowania, zyskuje sport amatorski

Prezydent Białegostoku zapowiedział wstrzymanie dotacji na sport zawodowy, jednak zyskać może jego amatorska wersja. Jagiellonia Białystok i miasto wciąż muszą się rozliczyć z pierwszego półrocza dotacji, do czego odniósł się odpowiedzialny za sport w Białymstoku z-ca prezydenta, Rafał Rudnicki.

- Pierwsze półrocze jeszcze się nie skończyło, nadal część podmiotów ma możliwość rozliczenia się, natomiast już poniesione koszty, przed zawieszeniem zajęć i rozgrywek, będzie można oczywiście rozliczyć - cytuje Rafała Rudnickiego "Radio Białystok"

Ze względu na różnice finansowe, dużo większy problem z rozliczeniem ma sport amatorski w Białymstoku. - Jeśli chodzi o drugie półrocze i dotacje na sport amatorski, wstępnie zakładamy, że konkurs odbędzie się w czerwcu lub lipcu i będzie obejmował okres od września do końca roku - uspokoił właścicieli klubów amatorskich Rafał Rudnicki.